reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Mekoprint
Przemysł elektroniczny |

Mekoprint przejmuje firmę Seritronic

Połączone firmy znacząco wzmocnią pozycję rynkową i staną się jednym z największych europejskich producentów klawiatur membranowych, rozwiązań w zakresie sterowania i wyświetlania oraz folii graficznych.

Duńska grupa przemysłowa Mekoprint z siedzibą w Støvring znacznie zwiększyła swoje obroty w ostatnich latach. Obecnie kontynuuje swój rozwój poprzez przejęcie firmy Seritronic. Przejęcie jest częścią strategii rozwoju Mekoprint, obejmującej duże inwestycje w sferze nowych kompetencji, technologii produkcyjnych i firm, które wzmacniają pozycję Mekoprint na rynku.

– Mekoprint i Seritronic świetnie się uzupełniają.Seritronic jest profesjonalną i dobrze zarządzaną organizacją, zdolną do szybkiego opracowywania rozwiązań we współpracy z klientami.W Mekoprint doskonale radzimy sobie w zakresie inżynierii na potrzeby bardziej wymagających zastosowań i również ściśle współpracujemy z klientami przy rozwoju ich produktów.Fuzja zapewni nam szersze kompetencje, co przyniesie korzyści wszystkim naszym klientom – mówi CEO Mekoprint, Anders Kold.

W dziedzinie produktów Seritronic ma szczególnie silną pozycję w zakresie kompleksowych rozwiązań typu box-build i szybkiego prototypowania, podczas gdy szczególnym atutem Mekoprint jest rozwój produktów i doskonalenie produkcji. Obie firmy są jednymi z największych skandynawskich producentów w segmencie klawiatur membranowych, rozwiązań do sterowania i wyświetlania oraz folii graficznych. Po sfinalizowaniu przejęcia nowa grupa będzie największym w Europie Północnej graczem w tym segmencie – i jednym z trzech największych w Europie. Jej łączne obroty przekroczą 34 mln EUR.

Seritronic zatrudnia 60 pracowników i osiągnął w 2022 r. obroty w wysokości 15 mln EUR, podczas gdy Grupa Mekoprint z ponad 700 pracownikami w roku obrotowym 2021/2022 zanotowała obroty w wysokości 98 mln EUR.


W wyniku fuzji organizacja sprzedaży zostanie znacznie wzmocniona. Seritronic ma już silnego partnera biznesowego w Niemczech i biuro sprzedażowe w Szwecji. Anders Kold ma szczególnie wysokie oczekiwania co do ekspansji w regionie DACH (Niemcy, Austria i Szwajcaria), a Mekoprint ma już dobrą pozycję w Niemczech, gdzie od szeregu lat współpracuje z wieloma dużymi klientami.

Dzięki fuzji Mekoprint i Seritronic wzmacniają również swoją obecność w Azji, gdzie obie firmy mają bliskie relacje z partnerami o silnej pozycji. W nowej strukturze firmy zwiększają zdolność do opracowywania niestandardowych produktów i dostarczania ich z Azji, Danii oraz Europy Wschodniej.

Szeroko zakrojone inwestycje w rozwój

Przejęcie Seritronic przez Mekoprint jest częścią ambitnej strategii rozwoju grupy. Trzyletnia strategia obejmuje inwestycje w wysokości ponad 150 mln EUR koron duńskich w nowe technologie i rozbudowę mocy produkcyjnych. Inwestycje są realizowane przede wszystkim w celu zaspokojenia rosnącego popytu i wsparcia ambicji Mekoprint, aby w 2025 roku osiągnąć obrót w wysokości 135 mln EUR.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2