reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Whirlpool Corporation
Przemysł elektroniczny |

Whirlpool inwestuje 60 milionów USD w nowe centrum technologiczne

Whirlpool Corporation zaprezentowała nowe centrum technologiczne o powierzchni 153 000 stóp kwadratowych w St. Joseph w stanie Michigan. Projekt o wartości ponad 60 mln USD rozszerza i zastępuje znaczną część obecnego centrum technologicznego w St. Joseph

"W 1911 roku w St. Joseph w stanie Michigan powstały pierwsze pralki elektryczne, a my kontynuujemy rozwój tego dziedzictwa poprzez inwestycję w to nowe, nowoczesne centrum technologiczne" - mówi Marc Bitzer, prezes i dyrektor generalny Whirlpool, w komunikacie prasowym.

Jest to pierwszy z trzech etapów planu przeprojektowania kultowego obiektu badawczo-rozwojowego, w którym od dziesięcioleci dokonywane są innowacje w dziedzinie urządzeń AGD.

Prace wykonywane w tym nowym obiekcie będą koncentrować się na pralkach, suszarkach, zmywarkach i produktach małego AGD - projektowanych i testowanych w tym obiekcie. W zakładzie zatrudnionych jest ponad 500 techników, inżynierów, projektantów i osób na stanowiskach pokrewnych, a w jego skład wchodzi 21 laboratoriów testowych.

"Ta 60-milionowa inwestycja Whirlpool opiera się na wieloletnim zaangażowaniu firmy w południowo-zachodnim Michigan" - powiedział gubernator Whitmer. "Ten przełomowy projekt pomoże Whirlpool przyciągnąć największe talenty, skierować więcej osób na dobrze płatne, wymagające wysokich kwalifikacji miejsca pracy i kontynuować naszą misję pomagania każdemu w osiągnięciu sukcesu w Michigan".

W ciągu ostatnich dziesięciu lat Whirlpool Corporation zainwestowała ponad 230 mln USD w budowę lub rozbudowę obiektów w rejonach St. Joseph i Benton Harbor. Korporacja zainwestowała również dodatkowe 23 mln USD w 80-jednostkowe osiedle mieszkaniowe Emma Jean Hull Flats w Benton Harbor, które zostało otwarte w czerwcu.

Podczas gdy pracownicy zaczną przenosić się do nowego budynku, prace będą kontynuowane do 2024 r. w celu ukończenia kolejnych etapów projektu St. Joseph Technology Center.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1