reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© APS
Przemysł elektroniczny |

Enterprise Investors Fund IX zainwestuje w APS

Enterprise Investors Fund IX EIF IX obejmie znaczący pakiet mniejszościowy w firmie Advanced Protection Systems, największym niezależnym producencie precyzyjnych radarów i kompleksowych systemów antydronowych z Polski.

Firma Enterprise Investors zamieściła ogłoszenie o tym na swoim portalu internetowym 18 sierpnia tego roku (2023).

Spółka Advanced Protection Systems (APS) została założona przez dr. Macieja Klemma, pełniącego funkcję CEO oraz dr. Radosława Piesiewicza, COO, jako kontynuacja ich karier akademickich. Rozpoczynając projekt w 2015 r. założyciele skoncentrowali się na rozwoju i produkcji technologii radarowej oraz dedykowanego jej oprogramowania. Z biegiem lat i wraz ze wzrostem zapotrzebowania na systemy wykrywania dronów, APS został czołowym dostawcą tego typu rozwiązań. Własna technologia radarowa opracowana przez spółkę ma, jak twierdzi spółka, unikatową przewagę rynkową – umożliwia szybsze i bardziej precyzyjne wykrywanie, i klasyfikację wielu obiektów LSS (z ang. low, small and slow – małe, nisko i wolno latające).

Modułowość architektury produkowanego przez APS sprzętu umożliwia jego dostosowanie do wymogów klientów komercyjnych, jak i wojskowych.

„Spółka APS jest zaangażowana w ogromną liczbę projektów. Zawdzięcza to zarówno obszernemu katalogowi już zrealizowanych przedsięwzięć, jak również unikatowym cechom jej produktów. Jestem przekonany, że w nadchodzących latach firma będzie realizować bardzo ambitną strategię międzynarodowej ekspansji” – powiedział Michał Kędzia, partner w Enterprise Investors odpowiedzialny za inwestycję. „Spółka jest prowadzona przez bardzo przedsiębiorczych założycieli, którzy stoją za jej dotychczasowymi sukcesami. Cieszymy się, że będziemy ich partnerami. Jestem przekonany, że ogromne doświadczenie EI w budowaniu struktur korporacyjnych, wdrażaniu optymalnego finansowania, a także rekrutowaniu najlepszych kadr zarządzających sprawi, że współpraca ta dla obu stron będzie ciekawym wyzwaniem” – dodał.

„Dzięki wsparciu Enterprise Investors planujemy utrzymać dynamiczny wzrost APS. By móc zrealizować ten ambitny cel zwiększymy tempo w jakim rozwijamy nasze możliwości technologiczne, produkcyjne i organizacyjne. Nasza działalność biznesowa od zawsze koncentrowała się na jakość oferowanych rozwiązań i satysfakcji naszych klientów. To na zawsze pozostanie naszym priorytetem. Cieszymy się, że znaleźliśmy partnera biznesowego, który podziela naszą wizję, wspiera nasze cele i wierzy w nasz potencjał” – powiedział dr Maciej Klemm, współzałożyciel i CEO APS.  

Enterprise Investors jest jedną z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej. Działa od 1990 r. i utworzyła dziesięć funduszy. Fundusze te zainwestowały lub zobowiązały się zainwestować łącznie 2,2 mld EUR w 155 spółki i zakończyły inwestycje w 137 spółkach.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1