reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nokia
Przemysł elektroniczny |

Nokia rozszerza produkcję o szerokopasmowe moduły optyczne

Moduły produkowane w Stanach Zjednoczonych będą przeznaczone dla programu BEAD Departamentu Handlu.

Nokia ogłosiła dziś na swoim portalu informacyjnym, że jest pierwszym dostawcą usług telekomunikacyjnych, który produkuje światłowodowe moduły szerokopasmowe w Stanach Zjednoczonych do wykorzystania w programie Broadband Equity, Access and Deployment (BEAD). We współpracy z Fabrinet, globalnym producentem wysoce precyzyjnych produktów optycznych, Nokia będzie produkować wielostrumieniowe moduły optyczne w najnowocześniejszym zakładzie Fabrinet w Santa Clara w Kalifornii. Produkcja rozpocznie się w 2024 r. i przyniesie dodatkowe miejsca pracy w branży zaawansowanych technologii w kraju. Ogłoszenie to jest kontynuacją wcześniejszej decyzji Nokii o produkcji światłowodowych produktów elektronicznych dla sieci szerokopasmowych w Kenosha w stanie Wisconsin.

Moduły optyczne są kluczowym, zaawansowanym technologicznie elementem światłowodowych sieci szerokopasmowych. Przekształcają one sygnały elektryczne w światło i odwrotnie, i są niezbędne do podłączenia domów do szybkich łączy szerokopasmowych. Dzięki produkcji tych modułów optycznych w Stanach Zjednoczonych Nokia stale rozszerza swoją listę produktów i rozwiązań dla sieci wdrażanych przy użyciu BEAD lub innych funduszy. Państwa i podmioty infrastrukturalne, które chcą uczestniczyć w BEAD i korzystać z 42,45 mld USD dostępnych funduszy przeznaczonych na rozwój sieci szerokopasmowych w społecznościach o niedostatecznym zasięgu sieci, są zobowiązane do korzystania ze sprzętu wyprodukowanego w USA.

Operatorzy, którzy chcą wykorzystać fundusze BEAD w celu zniwelowania różnic w dostępie do usług cyfrowych, mają teraz dostęp do najnowocześniejszych technologii dla swoich rozwiązań. Obecnie ponad 70 procent światłowodowych łączy szerokopasmowych w Ameryce Północnej jest zasilanych przez firmę Nokia.

Sandy Motley, prezes działu Sieci Stacjonarnych w firmie Nokia, powiedział: "Wielu w branży twierdziło, że produkcja modułów optycznych w USA jest niemożliwa. Dziś udowadniamy, że jest to możliwe. Współpracując z Departamentem Handlu i Fabrinet, cieszymy się, że możemy dodać moduły optyczne do listy rozwiązań technologicznych, które będą produkowane tutaj w USA i staną się dostępne dla programów takich jak BEAD, które mają kluczowe znaczenie dla zmniejszenia różnic w dostępie do technologii cyfrowych".


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1