reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© IPT Fiber
Przemysł elektroniczny |

Trwa budowie nowego centrum badawczego firmy IPT Fiber są coraz bardziej zaawansowane

Jak podaje portal Lubartowiak, od momentu wmurowania kamienia węgielnego pod budowę centrum mijają trzy miesiące.

IPT Fiber to firma, która zajmuje się opracowaniem technologii masowej produkcji światłowodów specjalnych, w tym wielordzeniowych, opartych na unikatowej polskiej technologii światłowodowej. Sztandarowym produktem spółki jest światłowód siedmiordzeniowy zapewniający bardzo szybką i jednocześnie bezpieczną transmisję danych, potwierdzoną zagranicznymi patentami oraz międzynarodowymi testami, zrealizowanymi wspólnie z firmami Orange Polska i Infinera.

„Imponujący postęp prac i innowacyjne rozwiązania – tak powstaje Centrum Badawczo-Rozwojowe Technologii Światłowodowych dla Przemysłu firmy IPT Fiber w Lubartowskiej Strefie Gospodarczej. Trzy miesiące po wmurowaniu kamienia węgielnego miałem okazję przekonać się o tym osobiście, Cieszę się, że kolejna duża firma inwestuje w naszym mieście. Gratuluję i jeszcze raz dziękuję panu prezesowi Krzysztofowi Witoniowi za zaproszenie na spotkanie w gronie kierownictwa budowy. Oczywiście deklaruję też dalsze wsparcie ze strony samorządu” mówi burmistrz Krzysztof Paśnik.

Całkowity koszt budowy to ok. 110 mln zł. Ponad 51 milionów złotych to kwota dofinansowana ze środków publicznych. Zakończenie prac planowane jest na koniec 2023 roku. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama