reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Gebauer & Griller
Przemysł elektroniczny |

GG Group utworzy dodatkowy zakład produkcyjny w Bułgarii

GG Group ogłasza że rozszerza swój globalny zasięg poprzez utworzenie dodatkowego zakładu produkcyjnego w Russe w Bułgarii.

GG Jako producent zaawansowanych technicznie przewodów i wiązek do zastosowań motoryzacyjnych i przemysłowych globalizuje swój zasięg od 2010 roku. Skupienie się od tego czasu na obszarach wzrostu przemysłu motoryzacyjnego, w szczególności na e-mobilności, autonomicznej jeździe i cyfryzacji przemysłu, równolegle z procesem transformacji grupy aktywnie zainicjowanym w 2022 r., doprowadziło do zapełnienia portfela zamówień, podaje GG na swoim portalu internetowym.

Planowany wzrost produkcji począwszy od roku finansowego 2023/24 będzie wymagał rozbudowy globalnych mocy produkcyjnych od roku finansowego 2024/25, co nie jest możliwe do zrealizowania w istniejących zakładach w Poysdorf w Austrii, Mikulov w Czechach, Bălți w Mołdawii, San Juan del Río w Meksyku i Shenyang w Chinach.

W wyniku wieloetapowego procesu podjęto decyzję o utworzeniu fabryki o powierzchni początkowo 13 000 m², zatrudniającej około 100 pracowników, w miejscowości Russe w Bułgarii GG spodziewa się, że budowa fabryki zostanie rozpoczęta do końca bieżącego roku (2023). GG odpowiada w ten sposób na zapotrzebowanie swoich klientów na dodatkowe możliwości produkcyjne. GG argumentuje za zlokalizowaniem fabryki w Russe korzystnym położeniem geograficznym w pobliżu granicy z Rumunią, korzystnymi warunkami demograficznymi i możliwością dalszego rozwoju w perspektywie długoterminowej.

Na początku nowa fabryka ma się koncentrować na wiązkach HV dla e-mobilności dla europejskich producentów samochodów. Jednak w celu dalszego rozwoju nie wyklucza się  również ekspansji w innych segmentach.

"Dzięki nowo stworzonym możliwościom produkcyjnym w Russe w Bułgarii zaspokajamy wyraźne zapotrzebowanie klientów na dodatkowe, zaawansowane technologicznie możliwości produkcyjne, które są w stanie zwiększyć skalę i rozwijać się zgodnie z jakościowymi i ilościowymi wymaganiami i potrzebami naszych klientów" - mówi Holger Fastabend, CSO/CTO GG Group.

Nikolaus Griller, Przewodniczący Komitetu Akcjonariuszy i Członek Rady Nadzorczej GG Group, dodaje: "Ze strony właścicieli istotne jest aktywne wspieranie i pomoc w kształtowaniu planowanego wzrostu GG Group. Ta ekspansja umożliwi nam realizację naszego potencjału rynkowego i dalsze inwestycje w przyszłe technologie w perspektywie długoterminowej".


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1