reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HellermannTyton
Przemysł elektroniczny |

HellermannTyton powiększył zakład produkcyjny w Kotuni

Zakończyła się rozbudowa zakładu produkcyjnego w Kotuni, który należy do międzynarodowej grupy HellermannTyton

Jak można przeczytać w komunikacie PR opublikowanym na portalu Newseria, w ramach najnowszej inwestycji zakład został powiększony o 5,9 tys. m kw. Rozbudowana została istniejąca hala produkcyjna, powstała ponadto dwukondygnacyjna część socjalno-techniczna. Generalnym wykonawcą inwestycji było WPIP.

Dzięki rozbudowie powierzchnia zlokalizowanego w Kotuni w województwie wielkopolskim, gminie Słupca, zakładu produkcyjnego wzrosła do ponad 24 tys. m kw. Jego właścicielem jest HellermannTyton, producent i dostawca produktów do wiązania, mocowania, ochrony, izolacji, łączenia, oznaczania i instalacji przewodów i kabli oraz rozwiązań w zakresie infrastruktury sieci przesyłu danych.

Generalnym wykonawcą inwestycji było WPIP. Do zadań firmy należała rozbudowa hali produkcyjnej, powstała ponadto dwukondygnacyjna część socjalno-techniczna – łącznie oddano do użytku ponad 5,9 tys. m kw. powierzchni. WPIP było także odpowiedzialne za realizację 143 miejsc postojowych dla samochodów osobowych, drogi, placu manewrowego i bramy obrotowej. Dodana  została także instalacja centralnego ogrzewania, wodociągowa, wentylacyjna i klimatyzacyjna, ochrony pożarowej, elektryczna, kanalizacja sanitarna, deszczowa, system chłodzenia technologicznego i odzysku ciepła, sprężonego powietrza oraz zewnętrzna instalacja kanalizacji sanitarnej, deszczowej i wodociągowej.

„To już nasza kolejna realizacja powstała na zlecenie firmy HellermannTyton. Pierwszą rozbudowę zakładu w Kotuni zakończyliśmy cztery lata temu” mówi Dariusz Stasik, prezes zarządu WPIP. „W sumie w ramach współpracy powierzchnia kompleksu powiększyła się o ponad 11 tys. m kw. Świadczy to o dużym zaufaniu, jakim obdarzył nas HellermannTyton i partnerskich relacjach łączących nasze firmy.”

„W ramach rozbudowy naszej firmy, otwierając halę nr 4, jestem przekonany, że wspólnymi siłami będziemy wzmacniać przekonanie u interesariuszy i decydentów, iż Polska i nasza spółka jest najlepszym miejscem do kontynuowania inwestycji” dodaje Tomasz Pawłowski, dyrektor generalny HellermannTyton. „Będzie to z korzyścią dla nas samych, naszego regionu oraz klientów wewnętrznych i zewnętrznych.”


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama