reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ABB
Przemysł elektroniczny |

ABB rozszerza współpracę z Northvoltem

ABB dostarczy rozwiązania z zakresu elektryfikacji do Revolt Ett, nowego zakładu recyklingu baterii Northvoltu w Szwecji.

Od 2017 roku ABB dostarczało kluczowy sprzęt do elektryfikacji i automatyzacji do gigafabryki baterii litowo-jonowych Northvolt Ett w Szwecji. Teraz rozszerzono to partnerstwo o recykling baterii, w ramach którego ABB zapewni elektryfikację procesów, by zasilić największy na świecie zakład recyklingu baterii, Revolt Ett, założony przez Northvolt w szwedzkim Skellefteå. 

Revolt Ett, zakład recyklingu, będzie docelowo przetwarzać 125 000 ton zużytych baterii i odpadów z produkcji baterii rocznie - co uczyni go największym tego typu zakładem na świecie. Będzie on obsługiwał gigafabrykę Northvolt w tym samym miejscu, która w 2022 r. uruchomiła jeden blok produkcyjny i będzie stopniowo uruchamiała kolejne, aby – jak czytamy w komunikacie prasowym – osiągnąć roczną zdolność produkcyjną 60 GWh.
Szczegóły finansowe nie zostały jednak ujawnione. Zamówienie zostało zaksięgowane w pierwszym kwartale 2023 roku.

ABB będzie dostarczało do zakładu rozdzielnice i napędy o zmiennej prędkości, które zostaną dopasowane do prędkości procesów zachodzących w fabryce, zwiększając i zmniejszając moc w zależności od potrzeb, oszczędzając energię, poprawiając wydajność i obniżając koszty konserwacji.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2