reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Weidmuller
Biznes |

Weidmüller buduje nowy zakład do produkcji elektroniki

Firma Weidmüller, zajmująca się elektroniką i technologią połączeń, rozszerza swoją siedzibę w Detmold, w Nadrenii Północnej-Westfalii, o nowy budynek produkcyjny.

Nowy budynek przy ulicy Ohmstraße ma być w przyszłości wykorzystywany między innymi do produkcji komponentów elektronicznych. Symboliczna ceremonia wmurowania kamienia węgielnego odbyła się 14 sierpnia 2023 roku.

"Dzięki nowemu zakładowi produkcji elektroniki w Detmold wzmacniamy naszą obecność w Niemczech i oferujemy atrakcyjne miejsca pracy w regionie Wschodniej Westfalii-Lippe. Projekt ten jest ważnym krokiem w kierunku dalszego zwiększania naszego potencjału i konkurencyjności w obszarze elektroniki" – mówi Volker Bibelhausen, Chief Technology Officer, w komunikacie prasowym.

Montaż płytek drukowanych, instalacja, produkcja tworzyw sztucznych i procesy logistyczne będą odbywały się w nowym budynku produkcyjnym firmy Weidmüller. Łącznie w ciągu trzech lat Weidmüller ma zainwestować w projekt około 60 milionów euro.

"W naszym nowym budynku produkcyjnym będziemy kładli nacisk na zrównoważony rozwój i efektywność energetyczną we wszystkich obszarach. Po pierwsze, koncepcja budynku została zaprojektowana z myślą o wykorzystaniu odnawialnych źródeł energii. Po drugie, wytwarzamy produkty specjalnie dla naszych europejskich klientów w Detmold, aby skrócić ich transport i zmniejszyć nasz ślad CO2" – mówi dr Sebastian Durst, dyrektor operacyjny.

Budowa ma potrwać około dwóch lat. Rozpoczęcie produkcji w nowym budynku produkcyjnym planowane jest na początek 2025 roku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1