reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Solaris
Przemysł elektroniczny |

Łotysze inwestują w Solarisy

Solaris dostarczył w zeszłym tygodniu elektryczne autobusy na Łotwę. Dwa Solarisy Urbino 12 electric powiększyły flotę przedsiębiorstwa SIA „VTU” w miejscowości Vlamiera położonej w Liwonii, na północnym-wschodzie kraju; a Urbino 8,9 LE electric zasili Valsts Asinsdonoru Centrs w Rydze i będzie pełnił funkcję mobilnej stacji do poboru krwi.

Elektryczne autobusy dostarczone przewoźnikowi "VTU” z Valmiery mają 12 metrów długości. Zostały wyposażone w baterie typu Solaris High Energy o pojemności ponad 420 kWh, których energia będzie uzupełniana poprzez złącze typu plug-in, a w przyszłości również za pomocą pantografu. Solaris zaznacza w aktualnościach, że pojazdy te posiadają też tak zwane systemy ADAS, czyli zaawansowane automatyczne systemy wsparcia kierowcy, takie jak: specjalne kamery zamiast lusterek, rozpoznające martwe pole oraz obiekty wokół pojazdu, monitoring czy system eSconnect, który w zdalny sposób zbiera i monitoruje parametry autobusu i poszczególnych komponentów. Nie będą to pierwsze elektryczne Urbino w Vlamierze, ponieważ w latach 2020 i 2021 VTU zakupiło 10 hybrydowych modeli Urbino 12.

Trzeci elektryczny Solaris trafił do przedsiębiorstwa Valsts Asinsdonoru Centrs jako mobilna stacja do poboru krwi. Takie rozwiązanie jest już znane m.in. w Katowicach czy w Poznaniu, gdzie znajdują się właśnie takie centra krwiodawstwa. Solaris podkreśla, że pojazd ten nie różni się na zewnątrz od standardowego autobusu miejskiego - elektryczny punkt poboru krwi Solaris Urbino 8.9 LE został dostosowany do specjalistycznych wymagań medycznych i wyposażony w dwie mobilne strefy dla dawców krwi, gabinet lekarski, obszar recepcji oraz niewielki punkt gastronomiczny. Bateria zamontowana w autobusie ma pojemność 260 kWh. 


reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama