reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© DigiKey
Biznes |

Prezes DigiKey optymistycznie patrzy w przyszłość

Amerykański dystrybutor komponentów świętował w kwietniu 50 lat istnienia. Teraz, Dave Doherty, prezes zarządu DigiKey, podsumował ostatnie lata, wskazał istotne zmiany i zwrócił uwagę na to, jak ważne jest budowanie fundamentów na przyszłość, w którą DigiKey patrzy z optymizmem.

Dave Doherty mówi, że DigiKey w ostatnich dwóch latach zaobserwowało wzrost o 80% a jego globalna sprzedaż przekroczyła 5 mld USD. Duże zasługi amerykański dystrybutor przypisuje poszerzaniu możliwości współpracy z dostawcami, zmianie sposobu obsługi swoich klientów, a co za tym idzie – wykorzystaniu platformy handlowej DigiKey i szybkiej wysyłce produktu bezpośrednio od dostawcy.

Na platformie handlowej firmy, jak zaznacza prezes DigiKey, klienci mogą się zaopatrzyć w innowacje technologiczne praktycznie we wszystkich aspektach, w tym m.in.:

  • puste płytki drukowane;
  • automatykę przemysłową;
  • rozwiązania probiercze i pomiarowe;
  • rozwiązania IoT;
  • różne części do układów elektronicznych.

„Czasami części są całkowicie wycofane z produkcji i muszę przyjrzeć się temu, co jest nowe i dostępne na rynku, ponieważ jeśli mam dokonać przeprojektowania, które wymaga tak wiele wysiłku, równie dobrze mogę kupić to, co najnowsze i najlepsze, co przetrwa 10 lat” – wyjaśnia Limor „Ladyada” Fried, prezeska Adafruit,  która od wielu lat współpracuje z DigiKey. „Wyszukiwanie w DigiKey z użyciem parametrów pozwala mi znaleźć najlepiej dopasowane komponenty. W ciągu ostatnich dwóch lat pomogło mi to dokonać 300 przeprojektowań”.

DigiKey znalazło również sposób na problemy z łańcuchem dostaw – poprzez funkcje wyszukiwania pozwala zidentyfikować produkty alternatywne. Dystrybutor zaznacza, że od początku 2023 roku, w ramach podstawowej działalności dodał ponad 175 tysięcy nowych części magazynowych, w tym prawie 40 tysięcy nowo wprowadzonych pozycji magazynowych (SKU). Dave Doherty mówi, że na podstawie składanych zamówień, firma widzi, iż projektanci stopniowo zaczynają nabywać nowe, innowacyjne projekty, zamiast starych. Taki stan rzeczy odbiera więc jako dobry sygnał dla całej branży, pomimo tego, że w ostatnim czasie odnotowało zarówno wzrost liczby klientów i wysyłek, a także spadek wielkości zamówień i przychodów.

„Firma Digi-Key jest zarówno liderem, jak i ciągłym innowatorem w dystrybucji wysokiej jakości komponentów elektronicznych i produktów automatyki na całym świecie, dostarczając przeszło 14,9 miliona komponentów od ponad 2400 markowych producentów” – podsumowuje Dave Doherty, prezes zarządu DigiKey. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama