reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Rheinmetall
Przemysł elektroniczny |

Drony rozpoznawcze niemieckiej firmy polecą na Ukrainę

„Bezzałogowy sprzęt rozpoznawczy nowej generacji” – LUNA NG – zostanie dostarczony ukraińskim siłom zbrojnym jeszcze w tym roku. Rheinmetall działa w imieniu Republiki Federalnej Niemiec.

Założona w 1889 roku niemiecka spółka podaje w aktualnościach, że złożone zamówienie dla Ukrainy jest częścią kompleksowego pakietu pomocowego uruchomionego przez niemiecki rząd dla tego kraju w lipcu 2023 roku. Rheinmetall podkreśla, że zamówienie opiewa na niską dwucyfrową kwotę miliona euro. W ten sposób spółka naszych zachodnich sąsiadów chce wnieść ważny wkład w zwiększanie możliwości ukraińskich sił zbrojnych.

Rheinmetall twierdzi, że LUNA NG jest jednym z najnowszych systemów bezzałogowego rozpoznania powietrznego, klasyfikacji i wykrywania obiektów w czasie rzeczywistym. W skład systemy wchodzi naziemna stacja kontroli z kilkoma urządzeniami latającymi, bezzałogowymi statkami powietrznymi (UAV). System obejmuje również katapultę startową, opcjonalną siatkę bezpieczeństwa do lądowania i sprzęt do szybkich napraw. Niemiecka spółka podkreśla, że wszystkie komponenty systemu są ładowane na ciężarówki HX z wymiennymi systemami załadunku firmy Rheinmetall MAN Military Vehicles.

Dzięki aerodynamicznej, ultralekkiej i bardzo stabilnej konstrukcji, dron LUNA NG oferuje czas lotu wynoszący ponad dwanaście godzin, zaznacza spółka. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2