reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Aspocomp
PCB |

Możliwe tymczasowe zwolnienia w zakładzie Aspocomp

Producent PCB - Aspocomp - rozpoczął negocjacje w sprawie tymczasowych zwolnień w zakładzie w Oulu na zachodzie Finlandii.

15 sierpnia 2023 r. Aspocomp wystosował wniosek negocjacyjny zgodnie z obowiązującymi przepisami, aby rozpocząć negocjacje w sprawie zmian w zakładzie w Oulu. Decyzja została podjęta z przyczyn produkcyjnych i finansowych.

Firma podała w komunikacie, że negocjacje obejmą większość z około 120 pracowników fizycznych, którzy są zatrudnieni w jej zakładzie w Oulu. Aspocomp twierdzi, że spodziewa się, iż negocjacje potrwają dwa tygodnie, a ewentualne tymczasowe zwolnienia potrwają maksymalnie 90 dni.

Producent PCP przygotowuje się również na ewentualne częściowe dostosowanie produkcji do tymczasowo zmniejszonego wolumenu dostaw.

Firma twierdzi, że powolniejsze niż oczekiwano ożywienie sektora półprzewodników i wysokie poziomy zapasów w różnych częściach łańcucha wartości spowolniły sprzedaż netto. Tymczasowe spowolnienie w sektorze półprzewodników jest typowe dla tej branży, choć jej długoterminowe perspektywy wzrostu wciąż pozostają silne. Oczekuje się, że tempo wzrostu branży półprzewodników powróci na odpowiednie tory pod koniec bieżącego roku lub na początku 2024 roku.


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama