reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© foxconn
Przemysł elektroniczny |

Zysk Foxconn w drugim kwartale spadł o 1%

W drugim kwartale 2023 r. przychody Hon Hai (Foxconn) wyniosły 1,3 bln NTD, co oznacza spadek o 14% w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Zysk brutto giganta elektronicznego wyniósł 83,6 mld NTD, co oznacza spadek o 14% w porównaniu do 2022 roku. Dochód operacyjny wyniósł 30,9 mld NTD, co oznacza spadek o 30%; natomiast zysk netto spadł o 1% w porównaniu z rokiem ubiegłym do 33 mld NTD.

Firma twierdzi, że wyniki operacyjne w trzecim kwartale powinny się poprawić i wykazać tendencję wzrostową w kolejnych kwartałach. Biorąc jednak pod uwagę wiele aspektów niezależnych, jak napięcia geopolityczne czy inflacja, oczekuje się, że prognozy na cały rok nieznacznie spadną w porównaniu z dotychczasowymi oczekiwaniami.

Usługami Fixconnu interesuje się coraz więcej klientów z branży motoryzacyjnej. Prezes Liu zdradził, że grupa omawia obecnie współpracę z ponad 10 klientami przy 20 projektach pojazdów elektrycznych. Spośród nich produkcja rozpoczęła się dla dwóch, a z pięcioma prawdopodobnie zostaną podpisane umowy. Tymczasem masowa produkcja na Tajwanie rodzinnego SUV-a MODEL C wyprodukowanego przez Foxtron Vehicle Technologies jest zaplanowana na czwarty kwartał tego roku.

Podczas rozmowy z inwestorami prezes Liu ogłosił, że Hon Hai nawiązał strategiczne partnerstwo z Microsoftem w zakresie globalnego systemu satelitarnego na niskiej orbicie okołoziemskiej.

Przechodząc do Indii, prezes Liu wskazał, że odkąd Hon Hai wszedł do Indii w 2005 r., jego przychody, liczba pracowników i skala inwestycji wzrosły wykładniczo. Obecnie firma zajmuje się głównie montażem końcowym w branży ICT. W przyszłości Hon Hai ma aktywnie wdrażać działania w obszarze kluczowych komponentów, aby zwiększyć swoją konkurencyjność w Indiach.

Oprócz istniejących operacji w stanach Andhra Pradesh i Tamil Nadu, Hon Hai będzie również działać w stanach Karnataka, Telangana i innych. Poprzez ścisłą współpracę z władzami centralnymi i lokalnymi, Hon Hai będzie planować utworzenie parków przemysłowych i optymalizację środowiska biznesowego pod względem infrastruktury, polityki i przepisów.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2