reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Axcelis Technologies
Biznes |

Wolfspeed zwiększa możliwości produkcji SiC

Axcelis dostarczył system implantacji jonów SiC Purion H200 firmie Wolfspeed, specjalizującej się w produkcji SiC. System ewaluacyjny będzie wykorzystywany do wspierania produkcji urządzeń zasilających do zastosowań w pojazdach elektrycznych.

"Rynek półprzewodnikowych elementów mocy nadal szybko się rozwija i jest kluczowym motorem naszego globalnego wzrostu. Cieszymy się, że możemy nadal wspierać rozbudowę fabryk Wolfspeed, a także jesteśmy podekscytowani potencjałem tej nowej możliwości skoncentrowanej na wysokoprądowych zastosowaniach w urządzeniach zasilających z węglika krzemu" – mówi prezes i dyrektor generalny Axcelis dr Russell Low w komunikacie prasowym.

Wolfspeed jest obecnie zaangażowany w wartą 6,5 miliarda dolarów rozbudowę mocy produkcyjnych w celu zdecydowanego zwiększenia produkcji. Obejmuje to John Palmour Manufacturing Center for Silicon Carbide, największy na świecie ośrodek wytwarzania kryształów węglika krzemu, który jest obecnie w budowie w Karolinie Północnej, oraz końcową rozbudowę fabryki Mohawk Valley Fab w Nowym Jorku. Na początku tego roku firma ogłosiła również plany budowy wysoce zautomatyzowanego, najnowocześniejszego zakładu produkcji wafli 200 mm w Saarland w Niemczech.

"Popularność pojazdów elektrycznych tylko rośnie, a Wolfspeed koncentruje się na skalowaniu naszych mocy produkcyjnych, aby sprostać gwałtownemu wzrostowi popytu na nasze urządzenia z węglika krzemu. Nawiązaliśmy współpracę z Axcelis ze względu na ich doświadczenie, wysoce zróżnicowane funkcje i możliwości kontroli procesu, które są niezbędne w zastosowaniach urządzeń zasilających." – mówi Missy Stigall, starszy wiceprezes Wolfspeed ds. globalnych operacji fabryk. "Wspólnie będziemy pracować nad złagodzeniem ograniczeń łańcucha dostaw w miarę wprowadzania na rynek coraz większej liczby pojazdów elektrycznych wykorzystujących technologię węglika krzemu Wolfspeed".


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama