reklama
reklama
reklama
reklama
© SatRevolution
Biznes |

SatRev chce wejść na giełdę

Wrocławska spółka z sektora kosmicznego, która jako pierwszy polski komercyjny podmiot umieściła na orbicie własnego satelitę, poinformowała w komunikacie prasowym o planach debiutu na giełdzie jeszcze w 2023 r. SatRev szacuje, że musi pozyskać kwotę do 15 mln zł na dalszy rozwój.

„Bardzo szybko się rozwijamy, mamy już podpisane kontrakty w zakresie odbioru zdjęć z naszych satelitów m. in. kontrakt z KOWR na łączną kwotę 42 mln zł na 90 tys. km2 zdjęć z całej Polski (dla potrzeb rolnictwa) SkyWatch z Kanady na łącznie 13 mln USD. Obsługujemy również projekty związane ze wsparciem dużych miast oraz gmin na terenie Polski w zakresie czynności kontrolnych uszczelniania lokalnego systemu podatkowego od nieruchomości. Jesteśmy obecni również w Omanie, gdzie sprzedajemy systemy satelitarne, w Australii gdzie bierzemy udział w budowie australijskiego systemu satelitarnego, w Afryce Subsaharyjskiej, która jest dla nas idealnym projektem do szybkiego rozwoju” – mówi Grzegorz Zwoliński, założyciel i Prezes SatRev.

Zwoliński zwrócił również uwagę, że obecnie w Legnickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej powstaje fabryka satelitów, która umożliwi firmie produkcję nawet 200 własnych satelitów rocznie.

„Aby wykorzystać ten potencjał będziemy potrzebować zastrzyku kapitału od inwestorów. Realizujemy już kontrakty w zakresie odbioru zdjęć z naszych satelitów oraz mamy perspektywy na zawarcie kolejnych. Nasze projekty nie są już w fazie badawczej, wchodzą w fazę komercjalizacji. Jesteśmy w przededniu zarabiania na naszej głównej usłudze, czyli dostarczaniu danych satelitarnych i potrzebujemy pieniędzy, by dostarczyć w pełni działający system i budować kolejne nowe satelity. Stąd finansowanie na tym etapie rozwoju spółki jak najbardziej jest nam potrzebne. Wybraliśmy proces tj. nową emisję akcji i wprowadzenie spółki na NewConnect, który w naszej ocenie przyniesie nam najwyższe prawdopodobieństwo sukcesu” – tłumaczył dalej Zwoliński.

Warto podkreślić, że SatRev umieściło dotychczas 11 satelitów na orbicie okołoziemskiej, a kolejne projekty mające na celu wyniesienie nowych orbiterów są w trakcie realizacji. Spółka podaje, że najbliższy start satelity jest zaplanowany na czwarty kwartał 2023 roku – będzie to satelita dla agencji rządowej Sułtanatu Omanu. Przedsięwzięcie to jest bezpośrednio związane z planami ekspansji SatRev na rynki bliskowschodnie oraz Afrykę wschodnią.

„Zapotrzebowanie na zdjęcia satelitarne z roku na rok mocno rośnie. Widzimy, że nadchodzi coraz więcej zamówień, zatem koncentrujemy się na budowaniu kompetencji w dostarczaniu takich zdjęć i zdobywaniu nowych zamówień. Poza rolnictwem widzimy duży potencjał w leśnictwie, transporcie, wodzie, rybołówstwie, ochronie granic, planowaniu miast, rozbudowie sieci telekomunikacyjnych, czy też planowaniu i automatyzacji w innych obszarach. Wszystkie będą potrzebowały systemów obserwacyjnych by dostarczać coraz lepsze programy i usługi. Przygotowujemy się by być bardziej aktywnym w tym sektorze – kontynuuje Prezes SatRev - Naszym projektem strategicznym jest też opracowanie własnej technologii – DeploScope – obrazującej w wysokiej rozdzielczości która jest obecnie w fazie końcowych testów. Jest to rewolucyjne rozwiązanie, pozwalające zbierać dokładniejsze dane, przy znacznie niższym koszcie niż istniejące obecnie rozwiązania. Mam nadzieję, że debiut giełdowy, dzięki pozyskanym środkom, przyspieszy realizację wszystkich naszych celów i rozwój SatRev” – mówił dalej Zwoliński.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2