reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Grupa WB
Biznes |

Portfolio Grupy WB powiększa się o nową spółkę

Grupa WB rozpoczęła sierpień podpisaniem umowy finalizującej zakup wysokotechnologicznej spółki - Śląskiego Centrum Naukowo-Technologicznego Przemysłu Lotniczego.

Nowa spółka w portfolio największej prywatnej firmy zbrojeniowej w Polsce będzie centrum kompetencyjnym w zakresie rozwoju, wytwarzania i badań zaawansowanych struktur kompozytowych, co – jak podkreślono w aktualnościach – zwiększy potencjał wytwórczy Grupy WB w dziedzinie systemów bezzałogowych.

„Do GRUPY WB dołączyła dzisiaj nowa spółka. Zostanie centrum kompetencyjnym w zakresie wytwarzania i rozwoju zaawansowanych struktur kompozytowych. Będzie to zatem kolejne innowacyjne przedsiębiorstwo GRUPY WB na Śląsku, którego potencjał pozwoli jeszcze bardziej zwiększyć nasze zdolności produkcyjne systemów bezzałogowych” – mówił Piotr Wojciechowski, prezes GRUPY WB.

Śląskie Centrum Naukowo-Technologiczne Przemysłu Lotniczego siedzibę ma w  Czechowicach-Dziedzicach i zajmuje się produkcją gotowych elementów lub komponentów o ściśle określonych parametrach i bardzo wysokiej jakości. Posiada rozbudowane laboratorium badawcze i wielkopowierzchniowe cleanroomy. Grupa WB pisze, że jest to jeden z najnowocześniejszych w Europie ośrodków wytwarzania struktur kompozytowych w technologii autoklawowej. Przedsiębiorstwo ze Śląska zajmuje się wytwarzaniem strukturalnych paneli przekładkowych z poszyciem aluminiowym i z włókna węglowego, wykorzystywane do budowy głównych konstrukcji satelitów i statków kosmicznych. Grupa WB zauważa, że Śląskie Centrum Naukowo-Technologiczne Przemysłu Lotniczego ma kompetencje do tworzenia oprzyrządowania i zaawansowanych, zrobotyzowanych urządzeń produkcyjnych.

„Cieszę się niezmiernie, że przedsiębiorstwo, które od początku pomagałem rozwijać dołączy do znanej polskiej grupy przemysłowej. To sukces Górnośląskiego Akceleratora Przedsiębiorczości Rynkowej, którego misją jest promocja innowacyjnych rozwiązań, rozwój gospodarki regionu i stymulowanie przedsiębiorczości” – powiedział Bogdan Traczyk, prezes GAPR, podczas podpisywania umowy


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama