reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Darekon via LinkedIn
Przemysł elektroniczny |

Darekon modernizuje linię produkcyjną w Polsce

Producent kontraktowy Darekon spędził letnie miesiące na modernizacji maszyn w swoim zakładzie w Gdańsku.

Po zakończeniu prac, w oddziale produkcyjnym w Polsce znajduje się teraz maszyna ASM Siplace X4, która uważana jest za jedną z najszybszych maszyn SMT na rynku. Dwie z głowic urządzenia to tak zwane "chip-shootery", zaś pozostałe dwie przeznaczone są do większych komponentów.

Darekon pisze w aktualizacji na swoim koncie na LinkedInie, że linia obejmuje również Siplace SX2 z mechanizmem umożliwiającym umieszczanie dwóch głowic i podnoszącym większe komponenty z tacy podającej.

Firma zainwestowała również w nową linię AOI. Warto zaznaczyć, że wcześniej inspekcja była prowadzona oddzielnie od linii SMT.

Sprzęt jest opisywany jako bardzo podobny do sprzętu w zakładzie Darekon w Haapavesi, który został tam uruchomiony w 2020 roku.

Oy Darekon został założony w 1985 roku, a jego zakłady znajdują się w Finlandii: w Haapavesi, Klaukkala i Ylivieska (Premec Oy), w Polsce – w Gdańsku oraz w Szwecji – w Sztokholmie. Firma podaje na swoim koncie na LinkedInie, że jej obroty w 2022 roku wyniosły 85 milionów euro w 2022 roku, a liczba pracowników przekroczyła 450.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1