reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Inova Semiconductors będzie korzystać z usług Samsung Foundry

7 sierpnia Samsung Electronics, Inova Semiconductors i CoAsia SEMI ogłosiły nawiązanie współpracy w celu wprowadzenia produktów ISELED wykorzystujących technologie Samsung Semiconductors i usługi CoAsia SEMI.

Inova Semiconductors zamierza produkować swoje inteligentne kontrolery LED ISELED również w Samsung Foundry w Korei, a rozpoczęcie długoterminowej produkcji masowej zaplanowano na czwarty kwartał 2024 roku.

Firmy podkreślają, że technologia ISELED firmy Inova – nazywana również "Digital LED" – jest już wykorzystywana na dużą skalę przez wielu producentów samochodów w Europie, a przede wszystkim w Azji. Zwracają uwagę, że dzięki prostocie użytkowania – brak potrzeby binningu i kalibracji przez użytkownika - oraz trendowi w kierunku architektur centralnych / domenowych, ISELED umacnia swoją pozycję na rynku. Technologia ta ma również pełne wsparcie ISELED Alliance, czyli konsorcjum ponad 50 firm oświetleniowych z całego świata. Inova zakłada zatem, że poziom miliarda chipów ISELED rocznie zostanie osiągnięty już w 2026 roku.

"Przy wysokiej akceptacji ISELED, zwłaszcza w Azji i ogromnym tempie wzrostu, które znacznie przekracza nawet optymistyczne oczekiwania, musimy po prostu zapewnić, że zawsze będziemy mogli niezawodnie zaopatrywać naszych globalnych klientów z branży motoryzacyjnej. Tym bardziej cieszymy się, że wkrótce możemy wzmocnić nasz łańcuch dostaw dzięki Samsung Foundry jako dodatkowe źródło, a CoAsia SEMI jako DSP (Design Solution Partner) Samsung Foundry wspiera ten wysiłek” – mówił Robert Kraus, CEO Inova, w komunikacie prasowym.

Gibong Jeong, wiceprezes wykonawczy i szef Foundry Business Development Team w Samsung Electronics stwierdził natomiast, że półprzewodniki samochodowe to dziedzina, która wymaga stabilności technologicznej i niezawodności opartej na doświadczeniu badawczo-rozwojowym, dlatego jego firma ma nadzieję, że nowi klienci z branży motoryzacyjnej, tacy jak Inova, będą mogli przewodzić innowacjom i rozwojowi technologicznemu przyszłych samochodów nowej generacji w oparciu o wiodącą technologię procesową Samsung Foundry.

"Dzięki umowie z Inova nawiązaliśmy bliższe relacje z niemieckim przemysłem motoryzacyjnym. Będziemy aktywnie reagować na rosnące zapotrzebowanie na różne zastosowania półprzewodników samochodowych i nadal tworzyć trwałą wartość w przyszłości poprzez korzystne dla wszystkich partnerstwo z Samsung Foundry" – dodał Shin Dong-Soo, prezes CoAsia's Semiconductor Business Division.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama