reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© IntuitiveSurgical
Biznes |

Rekordowa sprzedaż robotyki chirurgicznej

Grupa Synektik przedstawiła najnowszy raport wyników finansowych, z którego wynika, że zakończyła III kwartał 2022 r. fin. ze 184% wzrostem przychodów, do 101,7 mln zł, wypracowując zarazem 24,9 mln zł powtarzalnej EBITDA (251% wzrost rdr.) oraz 13,5 mln zł zysku netto (wzrost o 13,2 mln zł).

Polski producent radiofarmaceutyków i dostawca zaawansowanych rozwiązań dla medycyny podaje, że w okresie 9 miesięcy 2022 r. fin. jego przychody wzrosły o 187%, do 311,2 mln zł, a EBITDA zwiększyła się o 247%, do 65,6 mln zł. Podkreślić należy również, że zysk netto Grupy Synektik po 3 kwartałach wyniósł 36,6 mln zł, w porównaniu do 8 mln zł wypracowanych przed rokiem. 

Grupa Synektik uważa, że rekordowe wyniki mają związek ze zwiększającą się sprzedaży sprzętu medycznego i rozwiązań IT oraz ze wzrostem świadczenia usług serwisowych i pomiarowych, które wypracowały w III kwartale 2022 r. fin. 94 mln zł przychodów, czyli o 216% więcej niż rok wcześniej. 

„Pojawienie się refundacji na dodatkowe świadczenia to kolejny krok milowy w rozwoju chirurgii robotycznej. Według danych ministerstwa zdrowia liczba wykonywanych operacji w leczeniu nowotworów złośliwych jelita grubego i błony śluzowej macicy rośnie, a w samym 2022 r. wykonano w Polsce w sumie ponad 20 tys. zabiegów dla tych wskazań. W związku z tym spodziewamy się intensyfikacji naszych działań związanych ze sprzedażą systemów, a także organizacją wielotygodniowych szkoleń dla chirurgów oraz pozostałego personelu szpitalnego” – uważa Cezary Kozanecki, założyciel i prezes zarządu Synektik. „Oprócz robotyki chirurgicznej pracujemy również nad innymi projektami, o czym świadczy wysokość backlogu. W naszej ocenie segment sprzętu medycznego oraz rozwiązań IT Grupy również w ostatnim kwartale br. będzie motorem napędowym rozwoju Grupy. Mamy potencjał, by w ostatnim kwartale podtrzymać rekordową passę” – wyjaśniał dalej Kozanecki. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama