reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© LG Energy Solution
Przemysł elektroniczny |

LG Energy Solution stawia na recykling akumulatorów

Wiodący na świecie producent baterii litowo-jonowych dla przemysłu motoryzacyjnego ogłosił wraz z chińskim Zhejiang Huayou Recycling Technology założenie spółki Joint Venture, która będzie specjalizowała się w recyklingu akumulatorów. W związku przedsięwzięciem zapowiedziano również budowę dwóch zakładów w Chinach – jeden do obróbki wstępnej w Nanjing, a drugi do obróbki końcowej w Quzhou.

Warto zaznaczyć, że Zhejiang Huayou Recycling Technology Co., Ltd jest spółką zależną Huayou Cobalt, chińskiej firmy, która zajmuje się dostawą kobaltu, w tym tetratlenku kobaltu, tlenku kobaltu, węglanu kobaltu, wodorotlenku kobaltu, szczawianu kobaltu, siarczanu kobaltu i tlenku kobaltu.

Jak zaznaczono w komunikacie prasowym, nowa spółka będzie nadzorowała budowę dwóch zakładów recyklingu akumulatorów w Chinach — zakładu obróbki wstępnej w Nanjing, gdzie LG Energy Solution prowadzi obecnie swój zakład produkcji baterii do samochodów elektrycznych, oraz zakładu przetwarzania końcowego w Quzhou – strategicznej lokalizacji wykorzystującej wcześniej istniejącą infrastrukturę Huayou Cobalt.

Działalność spółki JV została już jasno określona. Gdy tylko rozpocznie się produkcja w zakładzie LG Energy Solution w Nanjing, skrawki baterii oraz zużyte baterie zebrane przez Huayou Recycling będą dostarczane do nowej spółki JV, by mogła zająć się produkcją metali z recyklingu, m.in. niklu, kobaltu i litu. Przetwarzane materiały będą potem z powrotem dostarczane do zakładu LG Energy Solution w Nanjing.

Za pośrednictwem powstałej spółki Joint Venture LG Energy Solution zapewni stabilne dostawy zużytych baterii i skrawków bateryjnych, które są niezbędne dla firmy z perspektywy tworzenia zintegrowanego zamkniętego systemu produkcji, zaznaczono w komunikacie. Firma twierdzi też, że zawarta spółka wyraźnie wzmocni konkurencyjność marki w zabezpieczaniu kluczowych surowców akumulatorowych.

LG Energy Solution liczy również na zwiększenie swojej konkurencyjności kosztowej poprzez zwielokrotnienie ilości odzyskanych metali – dzięki przyjęciu nowych technologii, a także ograniczeniu kosztów recyklingu. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1