reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© The White House
Biznes |

USA chce przyjrzeć się inwestycjom

Według wtajemniczonych, prezydent USA Joe Biden ma wkrótce ogłosić plany przeglądu amerykańskich inwestycji w Chinach w obszarze wrażliwych technologii.

Celem tego przedsięwzięcia jest zapobieżenie sytuacji, w której amerykański kapitał i wiedza przyspieszyłyby rozwój technologii, mogących wesprzeć chińską modernizację wojskową i zagrozić bezpieczeństwu narodowemu USA.

Według doniesień Agencji Reutera, przedmiotem przeglądu mają być półprzewodniki, obliczenia kwantowe i sztuczna inteligencja, a także inwestycje poprzez private equity, venture capital i joint venture. W przyszłości wiele takich inwestycji będzie musiało być zgłaszanych rządowi, a niektóre z nich będą mogły zostać zakazane. Według Departamentu Handlu USA zarządzenie Bidena zamknie lukę w dotychczasowym systemie.

Nie przewiduje się jednak, by zarządzenie weszło w życie natychmiast. Rząd USA najprawdopodobniej najpierw zwróci się o ocenę swojego planu. Agencja Reutera pisze, że rząd podobno skonsultował się już z krajami partnerskimi.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama