reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Renesas Electronics
Biznes |

Renesas przejmie lidera technologii komórkowych IoT

Renesas Electronics Corporation, wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań półprzewodnikowych, oraz Sequans Communications S.A., lider w dziedzinie chipów i modułów IoT dla sieci komórkowych 5G/4G, ogłosiły 7 sierpnia zawarcie protokołu ustaleń dotyczącego przejęcia Sequans przez japońską firmę.

W komunikacie prasowym zaznaczono, że zgodnie z warunkami MoU, Renesas – po konsultacji z radą zakładową Sequans i pozytywnej rekomendacji zarządu Sequans – rozpocznie wezwanie na zakup wszystkich pozostających w obrocie akcji zwykłych, w tym amerykańskich akcji depozytowych (ADS) Sequans za 3,03 USD za ADS (każdy ADS reprezentuje cztery akcje zwykłe) w gotówce. Oczekuje się, że transakcja zostanie zamknięta do pierwszego kwartału roku kalendarzowego 2024, z zastrzeżeniem potwierdzenia opodatkowania przez odpowiednie organy, zgód organów regulacyjnych i innych zwyczajowych warunków zamknięcia.

Po sfinalizowaniu transakcji Renesas zamierza zintegrować szeroką gamę produktów Sequans z zakresu łączności komórkowej i IP ze swoją podstawową linią produktów, w tym mikrokontrolerów, mikroprocesorów, analogowych i mieszanych końcówek sygnałowych, napisano w komunikacie. Przejęcie ma umożliwić Renesasowi natychmiastowe rozszerzenie zasięgu na rynek sieci WAN, a także wzbogacić bogate portfolio produktów Renesas w zakresie łączności w sieciach osobistych (PAN) i lokalnych (LAN).

"Cieszymy się, że możemy przenieść naszą współpracę z Sequans na wyższy poziom" – powiedział Hidetoshi Shibata, prezes i dyrektor generalny Renesas, w komunikacie prasowym. "Sequans jest liderem na szybko rozwijającym się rynku komórkowym IoT z szerokim zasięgiem sieci komórkowej IoT. Technologia firmy daje Renesas możliwość oferowania szerokich możliwości łączności w aplikacjach IoT, co pozwoli zaspokoić zmieniające się potrzeby klientów".

Renesas i Sequans nawiązały współpracę w 2020 roku, chcąc wspólnie dostarczać pełnowymiarowe rozwiązania, łączące wbudowane procesory Renesas i analogowe produkty front-end z bezprzewodowymi chipsetami Sequans do masowych zastosowań IoT i szerokopasmowego IoT.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1