reklama
reklama
reklama
reklama
© pexels vectors icon
Przemysł elektroniczny |

Pierwsze spotkanie zespołu ekspertów ds. półprzewodników

Eksperci z całej brytyjskiej branży półprzewodników spotkali się z przedstawicielami rządu, aby omówić najlepsze sposoby przygotowania rodzimego sektora na przyszłe wyzwania.

Zespół doradczy UK Semiconductor Advisory Panel został powołany w maju w ramach rządowej strategii dotyczącej półprzewodników. Teraz minister technologii Paul Scully zorganizował jego pierwsze spotkanie w Imperial College London.

Członkami tego zespołu są m.in. główny architekt firmy Arm Richard Grisenthwaite, dr Eben Upton z Fundacji Raspberry Pi, profesor John Goodenough z Katedry Systemów Mikroelektronicznych Uniwersytetu w Sheffield, a także kierownictwo firm IQE, Pragmatic i Clas-SiC Wafer Fab.

Brytyjski rząd twierdzi, że zespół ekspertów będzie dostarczał porad i informacji zwrotnych na temat tego, jak najlepiej wspierać firmy z branży półprzewodników, a także jak zapewnić innym brytyjskim branżom dostęp do chipów, których potrzebują do dostarczania produktów i rozwoju gospodarki. Spotkania będą odbywały się co dwa miesiące i będą dotyczyły takich kwestii jak umiejętności, dostęp do finansowania i współpraca międzynarodowa.

"Właściwe zaangażowanie i słuchanie ekspertów w kluczowym momencie badań, projektowania i produkcji półprzewodników jest niezbędne, jeśli poważnie myślimy o rozwoju naszego krajowego sektora, ochronie naszego bezpieczeństwa narodowego i pobudzeniu innowacyjności w całej brytyjskiej gospodarce" – ocenił Paul Scully, minister technologii i gospodarki cyfrowej Wielkiej Brytanii. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2