reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nvidia
Biznes |

Samsung zawarł umowę z Nvidią na dostawy GPU?

Źródła branżowe twierdzą, że Samsung Electronics prowadzi rozmowy w sprawie dostarczania zaawansowanych pakietów dla amerykańskiej firmy Nvidia, zajmującej się produkcją półprzewodników i układów graficznych.

Plotki sugerują, że potencjalni partnerzy pracują nad weryfikacją techniczną procesorów graficznych (GPU), pamięci o wysokiej przepustowości (HBM) i zaawansowanych pakietów. Jeśli dojdzie do porozumienia, Samsung zajmie się przetwarzaniem tych elementów w wysokowydajny procesor graficzny H100.

Wcześniej proces ten był obsługiwany przez TSMC. Doniesienia sugerują jednak, że TSMC zmagało się ze zbyt dużym wzrostem zamówień spowodowanym rosnącym popytem na aplikacje AI.

Jeśli spekulacje wokół Samsunga okażą się prawdziwe, będzie to kolejna oznaka wpływu technologii generatywnej sztucznej inteligencji i rosnącego zapotrzebowania na półprzewodniki o dużej pojemności i wysokiej wydajności.

Zmiana ta napędza zapotrzebowanie na zaawansowane pakiety, które maksymalizują wydajność poprzez łączenie wielu chipów, co może zapewnić wydajność porównywalną z działaniem pojedynczego, wysokowydajnego układu. Tymczasem układanie modułów pamięci DRAM pionowo tworzy pamięć HBM, która jest ponad dziesięciokrotnie szybsza niż zwykła pamięć DRAM.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-1
reklama
reklama