reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tenstorrent
Przemysł elektroniczny |

Hyundai inwestuje w firmę od chipów AI

Kanadyjski specjalista od chipów sztucznej inteligencji, Tenstorrent, pozyskał 100 mln USD w rundzie prowadzonej przez Hyundai Motor Group i Samsung Catalyst Fund.

Tenstorrent twierdzi, że chce odmienić krajobraz krzemowy dzięki bardziej elastycznym architekturom chipów, które nie są oparte na starszych zestawach instrukcji X86 lub Arm. Firma opracowuje projekty procesorów AI ogólnego przeznaczenia w oparciu o architekturę open source RISC-V, a także układy AI na zamówienie i akceleratory na poziomie płyty głównej. Oferuje również usługi w chmurze oparte na swoich technologiach.

Wydaje się, że to właśnie ta wizja przekonała Hyundai, który zdecydował się zainwestować w Tenstorrent w tej rundzie inwestycji. Południowokoreański producent samochodów chce wykorzystać know-how oraz technologię kanadyjskiej firmy do opracowania zaawansowanych chipów do wykorzystania w jednostkach centralnych (CPU) i jednostkach przetwarzania neuronowego (NPU) przyszłych pojazdów i rozwiązań mobilnych.

"Wysoki potencjał wzrostu Tenstorrent i wysokowydajne półprzewodniki AI pomogą grupie zabezpieczyć konkurencyjne technologie dla przyszłych urządzeń mobilnych" – powiedział Heung-soo Kim, wiceprezes wykonawczy i szef Globalnego Biura Strategii (GSO) w Hyundai Motor Group, w komunikacie prasowym. "Dzięki tej inwestycji Grupa spodziewa się opracować zoptymalizowaną, choć zróżnicowaną technologię półprzewodnikową, która wspomoże przyszłą mobilność i wzmocni wewnętrzne możliwości rozwoju technologii AI".


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2