reklama
reklama
reklama
© Scanfil
Przemysł elektroniczny |

W Polsce będzie największa fabryka Scanfila

Scanfil rozbuduje swój zakład produkcyjny w Sieradzu. Nowy budynek będzie miał powierzchnię 14 000 m², co oznacza zwiększenie powierzchni fabryki o ponad 70%. Projekt ruszy jeszcze w tym miesiącu, a nowy budynek ma być gotowy do produkcji w drugim kwartale 2025 roku.

Scanfil podał w komunikacie prasowym, że zainwestuje 20 mln euro w rozbudowę. Jednak kwota ta nie oznacza końca inwestycji – fińska firma przeznaczy dodatkowe środki na technologię produkcji i magazynowania, ta część będzie realizowana stopniowo wraz ze wzrostem wielkości produkcji.

"Ta inwestycja zapewni nam zdolność do zaspokajania rosnących potrzeb produkcyjnych i wolumenów naszych obecnych i nowych klientów z branży elektronicznej w Europie. To już druga tak duża inwestycja w Sieradzu w ciągu niespełna roku. W styczniu zdecydowaliśmy się zainwestować 6 milionów euro w moce produkcyjne elektroniki, które zostały uruchomione w sierpniu" – mówił Petteri Jokitalo, dyrektor generalny Scanfil, w komunikacie prasowym.

Scanfil pisze, że inwestycja o powierzchni 14 000 m² sprawi, że sieradzka fabryka będzie największą fabryką firmy mierzoną powierzchnią, a także położy podwaliny pod dalszą ekspansję w przyszłości.

"To dla nas zaszczyt. Nasz zespół ciężko pracował przez ostatnie lata i udowodnił, że jest godnym zaufania partnerem o dużych możliwościach rozwoju. Teraz cała ciężka praca została nagrodzona kolejnymi inwestycjami w Sieradzu” – mówił Paweł Kurowski, Dyrektor Zarządzający Scanfil Sieradz.

Nowy budynek fabryki ma być zasilany panelami słonecznymi, a wewnątrz ogrzewany i chłodzony energią geotermalną, co ma wpłynąć na zmniejszenie emisji CO2.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1