reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel Corporation
Biznes |

Intel z kolejnym spadkiem obrotów

Intel odnotował spadek sprzedaży w szóstym kwartale z rzędu spowodowany słabym popytem. Pomimo tego wyniku, gigant technologiczny wciąż pozostaje na plusie. Spadek sprzedaży o 15% do 12.9 mld USD nie był jednak tak duży, jak obawiali się analitycy.

Intel przewiduje, że wypracuje w tym kwartale obroty między 12,9 a 13,9 mld USD. Jest to powyżej wcześniejszych oczekiwań obserwatorów rynku, donosi Agencja Reutera. Według Prezesa grupy, Pata Gelsingera, liczby te zostały również dobrze przyjęte na giełdzie.

We wciąż niewielkim dziale Foundry, w którym Intel produkuje chipy na zlecenie innych producentów, sprzedaż w drugim kwartale wzrosła czterokrotnie. Z kolei sprzedaż produktów Intela dla centrów danych, w które intensywnie inwestują dostawcy usług w chmurze, tacy jak Microsoft i Alphabet, oraz sztucznej inteligencji (AI) spadła o 15%. Niemniej jednak Gelsinger chce być graczem na tym rynku, który jest zdominowany przez swojego rywala, czyli Nvidię. Gelsinger uważa, że Intel jest dobrze pozycjonowany, aby skorzystać ze znacznego wzrostu w dziedzinie sztucznej inteligencji.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1