reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Magna i onsemi współpracują nad systemami eDrive

Onsemi i Magna, jeden z największych dostawców motoryzacyjnych na świecie, zawarły długoterminową umowę na dostawy (LTSA). Ma to umożliwić Magnie integrację inteligentnych rozwiązań zasilania EliteSiC onsemi w jej systemach eDrive.

Dzięki integracji technologii EliteSiC firmy onsemi, systemy eDrive Magny oferowałyby lepszą wydajność chłodzenia oraz szybsze przyspieszanie i ładowanie, poprawiając zarazem wydajność i zwiększając zasięg pojazdów elektrycznych – napisała firma w oświadczeniu. Ponadto, kompleksowa zdolność produkcyjna węglika krzemu (SiC) firmy onsemi, w połączeniu z jej możliwościami do szybkiego zwiększania produkcji, zwiększa integrację pionową Magna i upraszcza łańcuch dostaw, co – jak dodano – ma sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na produkty oparte na SiC do pojazdów elektrycznych.

"Ponieważ obawy dotyczące zasięgu nadal stanowią główną barierę dla wdrażania samochodów elektrycznych, nasza technologia umożliwia im większy zasięg i ułatwia przejście na zelektryfikowaną przyszłość. Nasza najnowsza technologia EliteSiC MOSFET zapewnia wyższą gęstość mocy i wydajność w falownikach trakcyjnych, co skutkuje lepszym zużyciem energii" – mówił Asif Jakwani, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Advanced Power Division, onsemi, w komunikacie prasowym.

Magna planuje również zainwestować około 40 milionów dolarów w zakup nowego sprzętu SiC w zakładach onsemi w New Hampshire i Czechach, aby zapewnić dostęp do przyszłych dostaw.

"Zdajemy sobie sprawę ze znaczenia stabilnych dostaw materiałów SiC, aby nadal dostarczać naszym klientom innowacyjne i wydajne systemy eDrive. Ponieważ rynek pojazdów elektrycznych nadal rośnie, podejmujemy proaktywne kroki w celu zabezpieczenia dostępu do przyszłych dostaw SiC" – dodał Diba Ilunga, prezes Magna Powertrain.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 15 2024 11:45 V22.4.27-2
reklama
reklama