reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Infineon
Przemysł elektroniczny |

Infineon ogłosił gigantyczną inwestycję w Malezji

Niemiecki gigant z siedzibą w Neubibergu ogłosił dziś, 3 sierpnia, budowę największej na świecie 200mm fabryki układów SiC – Power Fab – w malezyjskim Kulim. Inwestycja ma utorować drogę Infineonowi do osiągnięcia do końca dekady całkowitego potencjału przychodów w wysokości około 7 mld euro.

Infineon inwestycję w Kulim ogłosił w lutym 2022 roku, jednak już po półtorej roku zdecydował się na rozbudowę. W związku z tym, w Malezji powstanie Power Fab – największa na świecie 200mm fabryka SiC (węglika krzemu). Przedsięwzięcie jest ściśle związane ze zobowiązaniami, które obejmują około 5 mld euro nowych wygranych projektów w zastosowaniach motoryzacyjnych i przemysłowych, a także około miliarda euro przedpłat.

Dodatkowo Infineon podaje w komunikacie prasowym, że zamierza w ciągu najbliższych pięciu lat zainwestować do 5 miliardów euro w Kulim podczas drugiej fazy budowy. Inwestycja ma przełożyć się na roczny potencjał przychodów z SiC w wysokości około 7 mld euro do końca dekady.

Infineon twierdzi, że dzięki rozbudowanemu zakładowi produkcyjnemu osiągnie pod koniec dekady 30% udziału w rynku SiC. Dodatkowo niemiecki gigant jest przekonany, że przychody firmy z SiC w roku podatkowym 2025 przekroczą docelowy poziom jednego miliarda euro.

"Rynek węglika krzemu wykazuje coraz szybszy wzrost, nie tylko w branży motoryzacyjnej, ale także w szerokim zakresie zastosowań przemysłowych, takich jak energia słoneczna, magazynowanie energii i ładowanie pojazdów elektrycznych o dużej mocy. Dzięki ekspansji w Kulim zapewnimy sobie pozycję lidera na tym rynku" – mówił Jochen Hanebeck, dyrektor generalny Infineon, w komunikacie prasowym. "Dzięki wiodącej w branży skali i wyjątkowej pozycji kosztowej, wykorzystujemy naszą konkurencyjną pozycję dzięki najlepszej w swojej klasie technologii SiC trench, najszerszemu portfolio pakietów i niezrównanemu zrozumieniu aplikacji. Czynniki te stanowią o naszej przewadze i sukcesie w branży".

Infineon podkreśla, że wygrał niedawno nowe projekty o wartości około 5 miliardów euro wraz z około miliardem euro przedpłat od obecnych i nowych klientów: w sektorze motoryzacyjnym to sześciu producentów OEM, w tym trzech z Chin. Wśród klientów Infineonu wymienić należy Forda, SAIC i Chery, a w obszarze energii odnawialnych – SolarEdge oraz trzy wiodące chińskie firmy zajmujące się systemami fotowoltaicznymi i magazynowania energii. Ponadto Infineon zawarł niedawno również porozumienie ze Schneider Electric w sprawie rezerwacji mocy produkcyjnych, w tym przedpłat na produkty energetyczne oparte na krzemie i węgliku krzemu. Więcej szczegółów dotyczących poszczególnych umów ma pojawić się wkrótce.

Budowa Power Fab w Malezji została bardzo dobrze przyjęta przez tamtejsze władze. Dato' Seri Anwar bin Ibrahim, premier Malezji, wyraził uznanie dla zaangażowania firmy Infineon, a także zauważył w tym szansę dla swojego kraju.

"Rozbudowa przez Infineon ich światowej klasy zakładu węglika krzemu w Kulim stanowi kamień milowy w dążeniu Malezji do rozwijania zaawansowanych zdolności produkcyjnych, tworzenia wysoko wykwalifikowanych miejsc pracy i pozycjonowania kraju w czołówce zielonych technologii, które są kluczowe dla osiągnięcia naszych globalnych celów zrównoważonego rozwoju. Innowacyjne technologie półprzewodników mocy produkowane w SiC Power Fab wzmocnią również pozycję Malezji jako kluczowego gracza w światowym ekosystemie półprzewodników, z rosnącą rolą w szczególności w łańcuchu dostaw zrównoważonych technologii. Cieszę się, że Infineon podziela zaangażowanie Malezji w przeciwdziałanie skutkom zmian klimatycznych i z niecierpliwością czekam na nasze długoterminowe partnerstwo na rzecz dalszego rozwoju ekosystemu zielonych technologii w Malezji" – powiedział Tengku Datuk Seri Utama Zafrul Aziz, Minister Inwestycji, Handlu i Przemysłu (MITI) Malezji.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama