reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© infineon
Przemysł elektroniczny |

Infineon i SolarEdge podpisały długoterminową umowę

Infineon Technologies AG, światowy lider w dziedzinie półprzewodników mocy, oraz SolarEdge Technologies, Inc., światowy lider w dziedzinie inteligentnych technologii energetycznych, ogłosiły dziś, 28 lipca, podpisanie wieloletniej Umowy Rezerwacji Mocy (CRA) w celu wspierania rozwiązań w zakresie zielonej energii.

Podpisana umowa rozszerza dotychczasowe partnerstwo obu firm. Na jej mocy Infineon będzie dostarczać SolarEdge kluczowe komponenty do różnych produktów SolarEdge. Oprócz umowy CRA, firmy będą również współpracować nad rozwojem przyszłych technologii i najnowocześniejszych produktów solarnych opartych na materiałach o szerokiej przerwie energetycznej (WBG), które są kluczowe dla globalnych dostaw zielonej energii. 

"Cieszymy się, że możemy rozszerzyć nasze strategiczne partnerstwo z SolarEdge w celu kształtowania innowacji w technologiach zielonej energii i dekarbonizacji" – powiedział Andreas Urschitz, dyrektor ds. marketingu w Infineon, w komunikacie prasowym. "Nasza długotrwała współpraca jest ogromnym atutem dla obu firm, który toruje drogę do przełomowych innowacji i przyspieszonego wzrostu, ponieważ łączymy naszą wiedzę i zasoby. Dzięki najnowszym inwestycjom w moce produkcyjne węglika krzemu (SiC) i azotku galu (GaN), Infineon podkreśla swoje zaangażowanie w bycie wiodącym partnerem w technologiach klimatycznych, takich jak energia słoneczna".

Zabezpieczenie poziomów przepustowości krytycznych komponentów, takich jak zasilanie i szerokopasmowe od Infineon, zwiększa odporność łańcucha dostaw SolarEdge – zwrócił uwagę Uri Bechor, dyrektor operacyjny SolarEdge. Bechor podkreśla też, że umowa ta jest zgodna ze strategią firmy mają na celu dalsze przewodzenie globalnej branży w zakresie rozwoju energii słonecznej.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama