reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© AMD
Przemysł elektroniczny |

AMD zainwestuje 400 mln USD w Indiach

Producent chipów, Advanced Micro Devices, publicznie wyraził swoje zaufanie do Indii, potwierdzając wdrożenie programu inwestycyjnego o wartości 400 mln USD w ciągu najbliższych pięciu lat.

Jako najważniejszy element przedsięwzięcia należy wskazać budowę centrum projektowego w Bengaluru, czyli technologicznym centrum Indii. Równocześnie łączna liczba biur AMD w Indiach wzrośnie do 10, w tym w Delhi, Gurugram, Hyderabad i Mumbaju.

"Nasza inwestycja będzie opierać się na ponad dwóch dekadach wzrostu i pełnej sukcesów obecności tutaj w Indiach. Dzięki tym inwestycjom firma AMD jeszcze bardziej rozszerzy swoje możliwości badawczo-rozwojowe w Indiach, dzięki czemu będzie w stanie napędzać innowacje w zakresie projektowania półprzewodników, jednocześnie wspierając rządową misję półprzewodników w Indiach i dążąc do uczynienia Indii silnym krajem i ośrodkiem talentów w dziedzinie półprzewodników" – powiedział Mark Papermaster, CTO AMD, ogłaszając swoje plany podczas corocznej konferencji półprzewodników SemiconIndia 2023.

AMD jest kolejnym gigantem z branży układów scalonych, który inwestuje w Indiach. Nie bez znaczenia był na pewno program zachęt o wartości 10 miliardów USD, który ustanowiły Indie, by utorować sobie drogę do zostania globalnym centrum przemysłu półprzewodników.

"Z zadowoleniem przyjmuję decyzję AMD o utworzeniu największego centrum projektowego R&D w Indiach i rozszerzeniu partnerstwa Indie-AMD. Z pewnością odegra to ważną rolę w budowaniu światowej klasy ekosystemu projektowania półprzewodników i innowacji. Zapewni również ogromne możliwości dla naszej szerokiej grupy wysoko wykwalifikowanych inżynierów i badaczy półprzewodników oraz będzie katalizatorem wizji premiera Narendry Modiego, zgodnie z którą Indie mają stać się globalnym centrum talentów" – mówił Rajeev Chandrasekhar, minister stanu ds. elektroniki i IT, rozwoju umiejętności i przedsiębiorczości.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2