reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© onsemi
Przemysł elektroniczny |

Przychody onsemi przewyższyły prognozy

Rynki motoryzacyjny i przemysłowy wypracowały niemal 80% kwartalnych przychodów ON Semiconductor, poinformowała firma w komunikacie prasowym.

Ogólne przychody firmy w drugim kwartale, choć były stabilne, przekroczyły prognozy. Teraz ON Semiconductor przewiduje, że przychody w 3 kwartale przekroczą szacunki rynkowe.

Optymizm można przypisać silnemu popytowi ze strony sektora motoryzacyjnego, który wniósł ponad 1 mld USD w drugim kwartale. Wynik ten oznacza wzrost o 35% rok do roku. Onsemi poinformowało w maju, że rozważa program inwestycyjny o wartości 2 mld USD w celu zwiększenia produkcji chipów z węglika krzemu wykorzystywanych do zwiększenia zasięgu pojazdów elektrycznych.

Wśród najważniejszych wyników drugiego kwartału wyróżnić należy:

  • Przychody w wysokości 2 094,4 mln USD, bez zmian rok do roku;
  • Marża brutto GAAP i non-GAAP na poziomie 47,4%;
  • Marża operacyjna GAAP i marża operacyjna non-GAAP na poziomie odpowiednio 32,2% i 32,8%;
  • Rozwodniony zysk na akcję według GAAP w wysokości 1,29 USD i rozwodniony zysk na akcję według non-GAAP w wysokości 1,33 USD – mniej więcej na tym samym poziomie w porównaniu do 1,34 USD w kwartale sprzed roku;
  • Rekordowe przychody z branży motoryzacyjnej przekroczyły 1 mld USD i wzrosły o 35% rok do roku;
  • Przychody przemysłowe w wysokości 609,3 mln USD wzrosły o 5% rok do roku;
  • Przychody z węglika krzemu wzrosły prawie 4-krotnie rok do roku.

"onsemi osiągnęło kolejny doskonały kwartał, przewyższając prognozy dotyczące przychodów i zysku na akcję, napędzane wzrostem w branży motoryzacyjnej i przemysłowej. Nasza doskonałość operacyjna i skuteczna ścieżka rozwoju okazały się właściwą strategią w utrzymaniu naszych wyników finansowych w łagodnym otoczeniu makroekonomicznym" – powiedział Hassane El-Khoury, prezes i dyrektor generalny onsemi, w komunikacie prasowym. "Nasza rozbudowa mocy produkcyjnych na terenach poprzemysłowych stwarza dla onsemi szansę na zdobycie udziału w rynku węglika krzemu poprzez wykorzystanie szybko rosnącego popytu na elektryfikację i energię odnawialną".


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2