reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© silver telecom
Biznes |

DiscoverIE przejmuje Silver Telecom za 21 mln funtów

Grupa DiscoverIE z siedzibą w Wielkiej Brytanii dodała do swojej rodziny spółek firmę Silvertel, specjalizującą się w modułach szybkiego Internetu.

Silvertel, z siedzibą w Newport w Walii, produkuje wysokowydajne moduły Power-over-Ethernet (PoE) i produkty uzupełniające dla globalnych rynków elektroniki przemysłowej. Swoje produkty sprzedaje w ponad 70 krajach, a w ostatnim roku finansowym wygenerowała sprzedaż na poziomie 13,5 miliona funtów brytyjskich.

DiscoverIE potwierdziło, że zapłaci 21 milionów brytyjskich za zakup Silvertel, choć wypłaty mogą zwiększyć opłatę do 23 milionów brytyjskich.

"Przejęcie Silvertel kontynuuje naszą strategię budowania zróżnicowanej, międzynarodowej, skoncentrowanej na wzroście grupy elektronicznej z silnymi marżami operacyjnymi. Transakcja ta wnosi do discoverIE kolejną wysokiej jakości firmę z silnym dopasowaniem do naszych rynków docelowych, co zwiększa zarówno bazowe zyski, jak i marże" – mówił Nick Jefferies, CEO Grupy DiscoverIE plc, w komunikacie prasowym. "Silvertel ma doskonałą gamę produktów, która jest wysoce komplementarna z naszą istniejącą grupą i uzyska dostęp do szerszej gamy docelowych klientów łączności przemysłowej. Z niecierpliwością czekamy na powitanie zespołu Silvertel w Grupie discoverIE".


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1