reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Bosch
Przemysł elektroniczny |

Bosch uruchamia centrum testowania półprzewodników

Niemiecki gigant przemysłowy otworzył nowy, duży obiekt w Penang w Malezji. Malezyjskie przedsięwzięcie Boscha związane jest z planem zainwestowania w nachodzących latach 285 mln EUR w produkcję chipów i czujników.

W 2020 r. Bosch ogłosił rozszerzenie swojej bazy testowej na Malezję. W tym celu zaplanowano wydanie 65 mln EUR na budowę obiektu o powierzchni 18 000 metrów kwadratowych, w którym miały znaleźć się clean roomy, przestrzeń biurową oraz specjalistyczne laboratoria.

Obiekt został już oficjalny otwarty i stał się największym należącym do Boscha w Azji Południowo-Wschodniej. Niemiecka firma twierdzi jednak, że w ciągu najbliższej dekady zainwestuje kolejne 285 mln EUR w dalsze operacje w całym regionie. Obecnie Bosch przeprowadza większość testów półprzewodników w swoich zakładach w niemieckim Reutlingen w Niemczech, chińskim Suzhou i węgierskim Hatvan.

"Półprzewodniki są decydującym czynnikiem sukcesu dla wszystkich obszarów biznesowych Boscha, a ekspansja tego biznesu jest strategicznie bardzo ważna. Nowe centrum testowe w Penang przybliża naszą sieć produkcyjną do firm, które obsługują dalszy łańcuch wartości produkcji półprzewodników, a także do klientów na tym ważnym rynku azjatyckim. Skraca to czas i trasy dostaw oraz zwiększa naszą konkurencyjność" – mówił dr Markus Heyn, członek zarządu Bosch i prezes działu Mobility, w komunikacie prasowym.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1