reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© varta consumer
Przemysł elektroniczny |

VARTA musi ponownie skorygować prognozy

Szwabski producent baterii Varta musi zrewidować swoje oczekiwania, które ledwie przed trzema miesiącami już zostały obniżone. Wtedy za korektę prognozy wpłynęły straty odnotowane w drugim kwartale. Teraz firma z siedzibą w Ellwangen spodziewa się stagnacji obrotów i wyniku operacyjnego niższego niż przed rokiem.

Varta pozostaje jednak optymistycznie nastawiona do nadchodzących miesięcy, w którym tradycyjnie obserwuje się wzrost działalności i popytu. Nie bez znaczenia pozostają również trwające działania restrukturyzacyjne, które – jak zaznaczono w komunikacie prasowym – wykazały pozytywny rozwój.

Niemiecka firma podkreśla, że pierwsza połowa 2023 roku naznaczyła ją konsekwencjami globalnych kryzysów. W rezultacie VARTA AG musiała skorygować swoją prognozę na bieżący rok obrotowy. Zmienny popyt na niektóre produkty okazał się głównym powodem korekty, którą wykonano na podstawie wstępnych, półrocznych wyników.

Zgodnie z nową prognozą, obroty wyniosą około 820 (2022: 807) mln euro, co stanowi dolną granicę poprzedniego przedziału, w którym szacowano wynik do 870 mln euro. Oczekuje się zatem, że zysk po opodatkowaniu i amortyzacji spadnie do 40-60 (2022: 69,5) mln euro.

"Popyt na nasze produkty rośnie. To napawa nas optymizmem. W drugiej połowie 2023 roku otworzymy naszą nową fabrykę magazynów energii w Ellwangen. Widzimy tutaj rynek, który nadal silnie się rozwija, na którym chcielibyśmy być jeszcze bardziej obecni dzięki naszym innowacyjnym i wydajnym urządzeniom, takim jak VARTA.wall. Pozytywny rozwój sytuacji, a także postępy w trwającej restrukturyzacji nie mogą jednak całkowicie zniwelować skutków wyzwań, przed którymi stanęliśmy w ostatnich miesiącach" – mówił dr Markus Hackstein, rzecznik zarządu Varta AG, w komunikacie prasowym.

Zwłaszcza w sektorze CoinPower, małych ogniw litowo-jonowych, które są używane głównie w bezprzewodowych zestawach słuchawkowych True Wireless Stereo Headsets (TWS), klienci Varty zostali ostatnio dotknięci niższym popytem. Jako główny powód takiego stanu rzeczy wskazuje się ograniczenie produkcji słuchawek przez Apple’a.

Podsumowując, Varta AG spodziewa się ożywienia działalności, również ze względu na ogólnie silniejszą drugą połowę roku. Firma podkreśliła też, że w zakładzie produkcyjnym w Nördlingen w nadchodzących miesiącach skróci czas pracy, aby móc realizować zamówienia klientów z działu CoinPower.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2