reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© huawei
Przemysł elektroniczny |

Huawei wznowi w tym roku produkcję układów mobilnych?

Pojawiły się spekulacje sugerujące jakoby Huawei miało wznowić produkcję chipsetów mobilnych w tym roku. Nastąpiłoby to trzy lata po tym, jak Stany Zjednoczone odcięły dostęp gigantowi do klientów i dostawców.

Nikkei Asia donosi, że Huawei współpracuje z chińskim producentem chipów Semiconductor Manufacturing International (SMIC), aby przywrócić do masowej produkcji zaprojektowany przez siebie chipset 5G. Należy podkreślić, że zarówno Huawei, jak i SMIC znajdują się na czarnej liście handlowej USA od końca 2020 roku.

Jeśli doniesienia okazałyby się prawdziwe, to oznaczałoby to znaczący postęp chińskich firm w globalnym wyścigu. Chiny osiągnęły sukces w produkcji smartfonów. Jednak niezbędne do ich produkcji chipy pochodziły z zagranicznych firm, taki jak TSMC. Nowe doniesienia mówią, że SMIC będzie wykorzystywać 7-nanometrową technologię procesową, która jest generacje za chipami produkowanymi dla liderów rynku przez TSMC.

Podczas gdy chipy Huawei mogą wejść do produkcji w tym roku, urządzenia z nimi zbudowane prawdopodobnie nie trafią do sklepów do 2024 roku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama