reklama
reklama
reklama
© Soitec
Biznes |

Soitec ze znaczącym spadkiem przychodów

Francuski dostawca materiałów półprzewodnikowych przedstawił skonsolidowane przychody w wysokości 157 mln EUR za pierwszy kwartał roku obrotowego 24. To o 23% mniej niż w 1Q przed rokiem.

Firma przypisała słabe wyniki spadkowi przychodów z komunikacji mobilnej, co częściowo zostało zrekompensowane przez trwały wzrost sprzedaży w branży motoryzacyjnej, przemysłowej i inteligentnych urządzeń.
Kwartalne przychody z komunikacji mobilnej spadły o 43%, osiągając poziom 89 mln euro, dzięki słabszej sprzedaży smartfonów na całym świecie. Ten spadek popytu obniżył sprzedaż wafli POI (Piezoelectric-on-Insulator) firmy Soitec do urządzeń 5G.

Przychody z branży motoryzacyjnej i przemysłowej osiągnęły jednak 37 mln euro – wzrost o 57% – podczas gdy przychody z inteligentnych urządzeń wyniosły 31 mln euro, co oznacza wzrost o 10%.

"Q1'24 wyznacza najniższy poziom i spodziewamy się silnego ożywienia w drugiej połowie roku. W sektorze komunikacji mobilnej nadal korzystamy z rosnącej penetracji telefonów 5G i wzrostu zawartości RF-SOI w smartfonach. Ponadto, jesteśmy podekscytowani rosnącą popularnością FD-SOI i POI na rynku bezprzewodowym. Jesteśmy przekonani, że w roku obrotowym 24 odnotujemy stały wzrost z kwartału na kwartał, podtrzymujemy także nasze prognozy dotyczące przychodów i marży EBITDA na rok obrotowy 24" – mówił Pierre Barnabé, dyrektor generalny Soitec, w raporcie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2