reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Hager Group
Przemysł elektroniczny |

Grupa Hager z nową fabryką w Polsce

Panattoni poinformowało o ukończeniu fabryki o powierzchni 21 500 mkw dla Grupy Hager. Inwestycja kosztowała około 50 mln euro.

W nowym zakładzie w Bieruniu na Śląsku Grupa Hager będzie przede wszystkim produkowała elektryczne urządzeni zabezpieczające. Panattoni zaznacza, że nie była to ich pierwsza współpraca – w 2015 r. deweloper wybudował w Sosnowcu halę, wynajmowaną przez firmę Hager, którą cztery lata później rozbudowano o ponad 100%.

„Przy okazji 30-lecia obecności w Polsce udało się nam osiągnąć wynik 100 mln wyrobów gotowych, a dzięki nowemu zakładowi kolejne 100 mln osiągniemy w 10 lat. Pokazuje to, że budowa nowego zakładu to nie tylko krok milowy w rozwoju firmy, lecz także olbrzymie przyspieszenie produkcji” – mówi Robert Szklany, Vice President Group Manufacturing w Grupie Hager, w komunikacie prasowym.

Nowy zakład produkcyjny w Bieruniu od Panattoni składa się z hali produkcyjno-magazynowej o powierzchni 16 000 mkw oraz trzykondygnacyjnego biura (5 500 mkw.)

„Panattoni po raz kolejny okazało się gwarantem skutecznej realizacji nowoczesnego zakładu produkcyjnego. Dziękujemy Grupie Hager za zaufanie i partnerską współpracę. Życzymy dalszych sukcesów biznesowych, które – jestem przekonany – przełożą się na kolejne strategiczne inwestycje w przyszłości” – mówi Marek Dobrzycki, Managing Director w Panattoni, w komunikacie. „Na Śląsku działamy niemalże od początku naszej aktywności w Polsce, dostarczając w tym czasie ok. 2,5 mln m kw. Ogromnie cieszy nas, że możemy uczestniczyć w niesamowitej przemianie regionu z wydobywczego w zagłębie przemysłowo-produkcyjne, obsługujące nie tylko krajowy rynek, ale też europejski czy nawet światowy.”

W Tychach – 10 km od Bierunia – znajduje się inna fabryka Hagera. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2