reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel
Analizy |

W USA zabraknie wykwalifikowanych pracowników

Według badania przeprowadzonego przez Stowarzyszenie Przemysłu Półprzewodników (SIA), do 2030 roku amerykańskim firmom z branży elektronicznej będzie brakować 67 000 wykwalifikowanych pracowników.

Raport, napisany we współpracy z Oxford Economics, stwierdza, że zatrudnienie w branży półprzewodników wzrośnie do 460 000 do końca dekady, z około 345 000 obecnie. Nie wystarczy to jednak, by zaspokoić całkowite zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów w tej dziedzinie. Analizy ujawniają, że wciąż będzie brakować aż 67 000 pracowników.

SIA uważa, że amerykańska ustawa rządowa CHIPS Act znacznie zwiększy rynek półprzewodników. Szacuje się, że na dotacje produkcyjne przeznaczono 39 mld USA, a 25% ulga podatkowa na inwestycje przyczyni się do budowy nowych fabryk chipów o wartości 24 mld USD. Przez ten wzrost pojawią się jednak poważne dziury kadrowe. SIA alarmuje, że problemem będzie znalezienie wykwalifikowanych informatyków, inżynierów i techników.

"Z niecierpliwością czekamy na współpracę z liderami rządowymi w celu rozwijania polityk, które opierają się na wieloletnich wysiłkach naszej branży na rzecz rozwoju siły roboczej, rozszerzają rurociąg absolwentów STEM w Ameryce oraz zatrzymują i przyciągają więcej najlepszych studentów inżynierii z całego świata" – mówił John Neuffer, prezes SIA. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2