reklama
reklama
reklama
© pexels ingo joseph
Przemysł elektroniczny |

Niemcy przeznaczą 20 mld euro na przemysł półprzewodników

Niemcy przyłączyły się do kampanii mającej na celu odzyskanie kontroli nad swoim przemysłem układów scalonych. Ministerstwo gospodarki naszych sąsiadów zapowiedziało, że zainwestuje 20 mld euro, by pobudzić krajowy rynek.

Niemieckie ministerstwo gospodarki ujawniło, że środki w wysokości 20 mld euro będą pochodziły z Funduszu Klimatycznego i Transformacji. Program wsparcia miałby rozpocząć się w 2024 r.o ile zostanie zatwierdzony przez Komisję Europejską.

To tylko najnowsza z wielu podobnych strategii państw, które chcą odzyskać kontrolę nad łańcuchem dostaw półprzewodników. W przypadku Niemiec plan wydaje się polegać przede wszystkim na kontynuacji współpracy z obecnymi nad Renem zagranicznymi firmami, tylko na bardziej korzystnych warunkach.

W związku z tym ministerstwo ujawniło, że rozmawiało już z TSMC o planach budowy fabryki w Dreźnie. Przypomniało również obserwatorom o niedawnym porozumieniu Intela w sprawie utworzenia dwóch zaawansowanych zakładów półprzewodnikowych w Magdeburgu.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-2