reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Saab
Przemysł elektroniczny |

Saab z zamówieniem z Polski na ok. 232 mln zł

Saab poinformował we wtorek, 25 lipca, po godzinie 17:00 o otrzymaniu zamówienia z polskiego Ministerstwa Obrony Narodowej na dwa samoloty wczesnego ostrzegania Saab 340 Airborne Early Warning (AEW). Wartość zamówienia wynosi około 600 milionów koron szwedzkich, czyli ok. 232 mln zł. Umowa będzie realizowana w latach 2023-2025.

Szwedzki koncern podaje, że systemy wczesnego ostrzegania obejmują samoloty Saab 340 wyposażone w zaawansowany radar Erieye.

W ramach kontraktu Polska uzyska również sprzęt naziemny oraz wsparcie logistyczne i techniczne.  

"Saab od wielu lat utrzymuje silne relacje z polskim Ministerstwem Obrony Narodowej. Jesteśmy dumni, że możemy jeszcze bardziej wzmocnić Siły Zbrojne RP dzięki naszym systemom wczesnego ostrzegania i rozwiązaniom sieciowym" – mówi Carl-Johan Bergholm, szef działu Surveillance w Saab, w komunikacie prasowym.

Warto dodać, że Saab 340 AEW, wraz z powiązanym sprzętem naziemnym, zapewnia szczegółowy obraz sytuacji, który może być wykorzystywany do zadań wojskowych i cywilnych, w tym nadzoru powietrznego i operacji ratowniczych.

Saab podkreśla, że sprzedał do tej pory różne konfiguracje systemu Saab Erieye AEW/AEW&C do dziewięciu krajów, co czyni go jednym z najczęściej używanych systemów nadzoru powietrznego na świecie.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1