reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© foxconn
Biznes |

Foxconn przejmie 50% udziałów w jednostce należącej do ZF

Foxconn Technology nabywa 50% udziałów w jednostce ZF Friedrichshafen zajmującej się montażem systemów osi – ZF Chassis Modules. Gigant chce utworzyć spółkę joint venture mającą na celu rozszerzenie możliwości w zakresie motoryzacji i łańcucha dostaw.

Wartość ZF Chassis ma wartość około 1 mld euro, a jak podano w komunikacie prasowym - jej sprzedaż w 2023 roku ma przekroczyć 4 mld euro.

Firmy twierdzą, że nowe partnerstwo ma przyczynić się do rozszerzenia zakresu oferty produktowej w obszarze silników spalinowych i pojazdów elektrycznych (ICE/EV).

"Dzięki temu krokowi wdrażamy naszą strategię rozwoju określonych obszarów biznesowych ZF przy wsparciu partnerów zewnętrznych poza obecne limity" – powiedział dyrektor generalny ZF Holger Klein, w komunikacie prasowym.

ZF i Foxconn oczekują, że umowa JV wejdzie w życie w ciągu sześciu do dziewięciu miesięcy od podpisania umowy oraz po zatwierdzeniu przez organy regulacyjne.

"Chcemy również zbadać więcej możliwości partnerstwa z ZF Group w szerszej przestrzeni transportu i mobilności" – dodał Young Liu, prezes i dyrektor generalny Foxconn.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama