reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Saft
Przemysł elektroniczny |

Stellantis prezentuje prototyp nowego akumulatora

Inżynierowie z firm Stellantis i Saft opracowali akumulator magazynujący energię, który według nich jest bardziej wydajny, niezawodny i tańszy niż obecne produkty. Nowy akumulator jest również mniejszy, dzięki czemu zwalnia miejsce w pojeździe.

Przełom jest wynikiem wspólnego projektu badawczego znanego jako Intelligent Battery Integrated System (IBIS). Kluczem do opracowania nowego akumulatora okazał się sposób, w jaki integruje on funkcje falownika i ładowarki: elektroniczne płytki konwersji, które wykonują funkcje falownika i ładowarki, są zamontowane jak najbliżej ogniw akumulatora litowo-jonowego. System sterowania umożliwia wytwarzanie prądu przemiennego dla silnika elektrycznego bezpośrednio z akumulatora.

IBIS działa od czterech lat i składa się z zespołu 25 inżynierów oraz badaczy z CNRS (Francuskie Narodowe Centrum Badań Naukowych), Stellantis i Saft. Partnerzy koncentrują się obecnie na budowie w pełni funkcjonalnego prototypu pojazdu, który zostanie przetestowany na stanowiskach rozwojowych i torach testowych Stellantis, a także na otwartych drogach.

Zespół projektowy IBIS zamierza udostępnić tę technologię w pojazdach marki Stellantis przed końcem tej dekady.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 11 2024 07:39 V22.4.25-1
reklama
reklama