reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© air liquide
Przemysł elektroniczny |

Air Liquide inwestuje 200 mln USD w Azji

Francuski Air Liquide potwierdził, że zbuduje dwa duże modułowe zakłady produkcyjne na Tajwanie i w Korei.

Firma, która dostarcza szereg gazów nośnych o wysokiej czystości wykorzystywanych do produkcji półprzewodników, zainwestuje w projekt 200 mln USD. Będzie on zarządzany przez spółkę stowarzyszoną Air Liquide Advanced Materials.

Air Liquide twierdzi, że lokalizacje zostały wybrane ze względu na bliskość strategicznych klientów, a zakłady skupią się na rozwoju i produkcji węzłów technologicznych, które umożliwiają zastosowania w sztucznej inteligencji (AI), motoryzacji, przetwarzaniu w chmurze i innych technologiach półprzewodnikowych.

"Cieszymy się, że możemy dalej rozwijać naszą współpracę z kluczowymi liderami półprzewodników, z którymi jesteśmy partnerami od ponad 20 lat" – powiedział Michael J. Graff, wiceprezes wykonawczy Air Liquide Group, w komunikacie prasowym. "Inwestycja ta świadczy również o zaufaniu naszych klientów z branży elektronicznej do długoterminowych trendów rynkowych oraz zdolności Air Liquide do dostarczania innowacyjnych i dostosowanych do indywidualnych potrzeb rozwiązań w opłacalny i zrównoważony sposób."

Air Liquide wygenerował 2,5 mld USD przychodów w 2022 r. na trzech kluczowych rynkach: półprzewodników, fotowoltaiki i płaskich wyświetlaczy.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama