reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© tesla
Biznes |

Samsung będzie kolejnym dostawcą chipów dla Tesli?

Media światowe donoszą, że Tesla ma podobno zdecydować się na wybór Samsung Electronics jako producenta chipów FSD (Full Self-Driving) nowej generacji, które miałyby zasilać autonomiczne pojazdy poziomu 5.

Podobnie jak inni producenci samochodów, Tesla realizuje wizję w pełni zautomatyzowanej samodzielnej jazdy bez interwencji człowieka. Jednak dla nich wszystkich okazało się to trudniejsze niż zakładali. 

Teraz, według osób cytowanych przez KED Global, Tesla jest coraz bliżej osiągnięcia swojego celu. A to za sprawą planów nawiązania współpracy z Samsung Electronics. Media zgodnie piszą, że to chipy Samsunga (wykonane w procesie 4 nm nanometra) będą zasilać komputery Tesli Hardware 5 (HW 5.0), których rozpoczęcie masowej produkcji planowane jest za około cztery lata. 

Warto podkreślić, że jak dotąd, to TSMC było jedynym partnerem Tesli w zakresie układu HW 5.0.
Współpraca Tesli z Samsungiem nie jest jednak czymś zupełnie nieoczekiwanym. Przypomnijmy, że prezes Samsung Electronics, Lee Jae-yong, spotkał się w maju z dyrektorem generalnym Tesli, Elonem Muskiem, aby omówić potencjalne partnerstwo.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1