reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© HIPA
Przemysł elektroniczny |

Niemiecka firma zainwestuje na Węgrzech 50 mln euro

Niemiecka firma motoryzacyjna Kirchhoff zainwestuje łącznie 50 milionów euro w swoje zakłady w Esztergom i Dorog, oba zlokalizowane w okręgu Peszt. Jak podaje HIPA, firma chce znacznie rozszerzyć swoją działalność na Węgrzech i utworzyć 80 nowych miejsc pracy.

Międzynarodowy dostawca oferujący rozwiązania w zakresie nadwozi, które zwiększają bezpieczeństwo mobilności jest obecny na Węgrzech od 2004 roku, gdy rozpoczął produkcję komponentów nadwozia wyłącznie dla Suzuki.

Kirchhoff Automotive od tamtej pory prężnie się rozwija, a jego obecne moce produkcyjne okazują się niewystarczające dla dalszego wzrostu. Na ten moment niemiecka firma jest w stanie zaspokoić potrzeby około 20 nabywców. HIPA podkreśla, że w 2019 roku Kirchhoff Automotive zainwestował 5,3 mln euro i rozbudował swój zakład w Esztrgom, by przygotować się na więcej, bardziej złożonych zamówień. 

Teraz niemiecka firma zdecydowała się rozbudować dwa zakłady produkcyjne – Dorog i ponownie Esztergom. 

Od 2024 roku w zmodernizowanej hali produkcyjno-logistycznej w Dorog będzie odbywała się produkcja seryjna dla czterech klientów z branży motoryzacyjnej na powierzchni 6 300 metrów kwadratowych. Natomiast w siedzibie głównej węgierskiego oddziału w Esztergom mają powstać dwie hale produkcyjno-logistyczne o łącznej powierzchni 6 200 metrów kwadratowych.

Projekt odzwierciedla boom w sektorze motoryzacyjnym na Węgrzech, którego wielkość produkcji wzrosła o 27,4% w pierwszych pięciu miesiącach 2023 roku, pisze HIPA.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2