reklama
© Noctiluca
Przemysł elektroniczny |

Amerykański gigant testuje technologię toruńskiej spółki

Noctiluca, toruńska spółka rozwijająca związki chemiczne do produktów przyszłości, w tym wyświetlaczy OLED, podpisała umowę typu Evaluation License Agreement z największym na świecie producentem elektroniki użytkowej z USA (Kalifornia), czytamy w komunikacie prasowym. Business Insider dopatruje się w tym opisie producenta iphone’ów – Apple’a.

Ogłoszona dziś, 20 lipca, umowa nie jest pierwszą tak poważną w historii Noctiluci. Przypomnijmy, że toruńska spółka nawiązała wcześniej współpracę m.in. z LG Display, Juhua (TCL i Tianma Microelectronics), Inuru, „największy światowy producent zegarków” ze Szwajcarii czy "największy na świecie producent urządzeń telekomunikacyjnych z Chin".

„Partner spółki to amerykański, największy na świecie, producent elektroniki użytkowej. Firma specjalizuje się również w oprogramowaniu i usługach online. Większość jej produktów ma interfejs użytkowania zbudowany wokół wielodotykowych ekranów OLED, a sam Partner jest jednym z największych odbiorców podzespołów na świecie” – opisuje swojego nowego partnera Noctiluca w komunikacie prasowym.

Noctiluca podpisała z amerykańskim gigantem umowę typu Evaluation License Agreement, będącą odpowiednikiem umowy MTA. Na jej mocy toruńska spółka udostępni swoje emitery do testów i wejdzie w wielomiesięczne rozmowy biznesowe, których celem będzie doprowadzenie do wspólnej pracy nad rozwojem technologii zoptymalizowanej pod materiały TADF i Hiperfluorescencyjne, czyli emiterów trzeciej i czwartej generacji. W komunikacie zaznaczono, że materiały będą testowane w tajwańskim laboratorium nowego partnera.

„Dzisiejsze wejście we współpracę to efekt nie mal dwuletniego procesu budowy zaufania i pozycjonowania się jako pionier wśród globalnych dostawców nowoczesnych materiałów OLE” – mówi Mateusz Nowak, Dyrektor Rozwoju Biznesu Noctiluca, w komunikacie prasowym. „Współpraca z największym producentem elektroniki użytkowej na świecie to nie lada wyzwanie. Z racji tego, że nasz Partner nie jest producentem wyświetlaczy, dla nas oznacza to współpracę nie tylko z nim, ale także w przyszłości z jego podwykonawcami i dostawcami. Wejście w ten etap pokazuje, że Partner rozpoznaje zarówno naszą gotowość technologiczną, jak też organizacyjną do podjęcia wspólnych kroków rozwojowych.”


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2