reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© onsemi
Biznes |

BorgWarner i onsemi nawiązują współpracę o wartości 1 mld USD

Firma onsemi, specjalizująca się w technologiach zasilania i czujników, nawiązała strategiczną współpracę dot. węglika krzemu z firmą BorgWarner zajmującą się e-mobilnością. Obie amerykańskie firmy twierdzą, że umowa będzie warta ponad 1 miliard USD.

W ramach umowy BorgWarner zintegruje urządzenia zasilające EliteSiC 1200 V i 750 V oparte na węgliku krzemu firmy onsemi w swoich modułach zasilających VIPER do pojazdów elektrycznych (EV). Urządzenia EliteSiC dołączają do szerokiego portfolio produktów onsemi, które są częścią długotrwałej strategicznej współpracy między obiema firmami.

Falowniki trakcyjne BorgWarner z węglika krzemu poprawiają wydajność, chłodzenie i szybkość ładowania w pojazdach elektrycznych. Dzięki zastosowaniu technologii EliteSiC, rozwiązania BorgWarner powinny odblokować większą gęstość mocy i zwiększyć wydajność, co zwiększyłoby zasięg i ogólną wydajność pojazdów elektrycznych.

"Integracja technologii EliteSiC w falowniku trakcyjnym umożliwia zwiększenie liczby mil na galon gazu (MPGe), co pomaga złagodzić niepokój związany z zasięgiem - jedną z kluczowych barier w przyjęciu pojazdów elektrycznych" — powiedział Simon Keeton, wiceprezes wykonawczy i dyrektor generalny Power Solutions Group w onsemi, w komunikacie prasowym. "Dzięki wsparciu onsemi na poziomie od układu scalonego do systemu i historii realizacji, jesteśmy w stanie zapewnić BorgWarner wiodące w branży rozwiązania oparte na SiC w przyspieszonym tempie, aby spełnić wymagania związane z wejściem na rynek".


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2