reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Aaron Kittredge
Biznes |

Prezesi firm półprzewodnikowych chcą rozmawiać o Chinach

Dyrektorzy generalni firm Nvidia, Intel i Qualcomm spotkali się w tym tygodniu w Białym Domu z urzędnikami administracji Bidena, aby przedstawić swoje obawy dotyczące proponowanych ograniczeń eksportowych dla chińskich firm.

Stosunki między Waszyngtonem a Pekinem w ciągu ostatnich lat stały się coraz bardziej napięte. Teraz spekuluje się, że prezydent Joe Biden wyda dekret ograniczający wsparcie USA dla chińskich firm. Ruch ten miałby zakazać od 2024 roku inwestycji w Chinach związanych produkcją chipów, obliczeń kwantowych i sztucznej inteligencji.

Amerykański przemysł półprzewodników obawia się, że ograniczenia te uderzyłyby równie mocno w firmy krajowe. W poniedziałek Stowarzyszenie Przemysłu Półprzewodników (SIA) ostrzegło, że "zbyt szerokie, niejednoznaczne i czasami jednostronne ograniczenia mogą zmniejszyć konkurencyjność amerykańskiego przemysłu półprzewodników".

W tym kontekście doszło do wizyty dyrektorów generalnych Nvidii, Intela i Qualcomm z sekretarzem stanu Antonym Blinkenem, sekretarzem handlu Giną Raimondo, dyrektorem Krajowej Rady Gospodarczej Laelem Brainardem i dyrektorem Rady Bezpieczeństwa Narodowego Jake'iem Sullivanem.

Rada Bezpieczeństwa Narodowego odpowiedziała jednak, że jej działania zostały "starannie opracowane, aby skupić się na technologii mającej wpływ na bezpieczeństwo narodowe i mającej na celu zapewnienie, że technologie amerykańskie i sojusznicze nie będą wykorzystywane do podważania naszego bezpieczeństwa narodowego".


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1